Edukacja

W Przysietnicy oswajali chemię, bo chemia to magia!

Opublikowano: 8 marca, 2016 o 1:13 pm   /   przez   /   komentarze (0)

1 marca 2016r. w Zespole Szkół w Przysietnicy odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pt. „Chemia – nauka czy magia?, czyli pokaz ciekawych doświadczeń chemicznych przygotowanych przez uczniów klasy 2 gimnazjum w składzie: Aleksandra Ogorzały, Ewelina Weselak, Kacper Tokarczyk, Dariusz Godawski i Paweł Citak pod okiem p. Karoliny Botwiny.

Po wielu spotkaniach i rozmowach uczniowie samodzielnie przygotowali plakaty, prezentację multimedialną oraz wykonali doświadczenia, które obserwowali uczniowie klasy 4b wraz  z p. Iwoną Ogorzały. Eksperymenty wzbudziły duże zainteresowanie ze względu na burzliwy przebieg i ciekawy a czasami wręcz zaskakujący efekt. Przygotowana przez uczniów tzw. „pasta do zębów dla słonia” była zaskoczeniem. Na zakończenie uczniowie kl. 4b rozwiązali krzyżówkę, a za odgadnięcie hasła czekała słodka niespodzianka. Przewodniczący klasy odebrał od „ekspertów” dyplom dla całej klasy, a chętne osoby pod okiem „ekspertów” z kl.2 gimnazjum, wykonały kilka prostych doświadczeń jak np. spalanie magnezu.

Gimnazjaliści przekazali swoim młodszym kolegom jak prawidłowo i bezpiecznie wykonywać doświadczenia. Przedstawili chemię nie tylko jako „wiedzę tajemną” lecz także jako dziedzinę nauk ścisłych bardzo związaną z życiem codziennym. Pokazali jak wielką radością może być zabawa chemią, a także udowodnili, że proste doświadczenia można wykonać samodzielnie w domu przy pomocy płynu do naczyń, octu czy sody oczyszczonej.

 

arch. ZS Przysietnica

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"