Edukacja, Z ostatniej chwili

PWSZ zainaugurowała rok akademicki

Opublikowano: 7 października, 2017 o 8:13 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wczoraj (6 października) odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

– Rozpoczęliśmy 20. rok działalności – mówił rektor PWSZ Mariusz Cygnar. – Przez okres minionych lat uczelnia bardzo intensywnie się rozwijała w różnych obszarach swojego funkcjonowania zarówno w zakresie oferty edukacyjnej, wzrostu liczby studentów, rozwoju naukowego własnej kadry dydaktycznej, współpracy ze środowiskiem lokalnym,  krajowym i międzynarodowym oraz w zakresie rozwoju bazy lokalowej. Teraz mamy przed sobą nowe wyzwania, ale wiem, że je zrealizujemy. Nasi wykładowcy podnoszą kwalifikacje, a studenci poznają tajniki wiedzy. Gratuluję młodym ludziom, że wybrali naszą uczelnię. Dziękuję też władzom Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego za wsparcie, jakiego nam udzielają.

W roku akademickim 2017/2018 studenci będą się kształcić na: 12 kierunkach studiów I stopnia; pięciu kierunkach studiów II stopnia („Zarządzanie i Inżynieria Produkcji”, Mechatronika, „Pielęgniarstwo”, „Pedagogika”, „Ekonomika i organizacja przedsiębiorstw”) i jednolitych studiach magisterskich na kierunku „Fizjoterapia”. Uruchomione zostały też po raz pierwszy studia I stopnia „Lingwistyka dla biznesu” w Instytucie Języków Obcych i jednolite studia magisterskie na kierunku „Fizjoterapia”.

Życzę powodzenia wszystkim nowym studentommówił starosta Marek Pławiak.Wybraliście uczelnie, która przygotuje was nie tylko teoretycznie, ale tez praktycznie do poruszania się po rynku pracy. Gratuluje osiągnięć kadrze wykładowców i życzę dobrego, spokojnego roku akademickiego, w którym zrealizujecie Państwo swoje projekty i marzenia!

O przyjęcie na studia pierwszego stopnia (licencjackie, inżynierskie), drugiego stopnia i jednolite studia magisterskie ubiegało się 1419  kandydatów. Na pierwszy rok studiów I stopnia przyjęto 908 studentów, z czego 721 na studia stacjonarne i 187 na studia niestacjonarne. Na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia (uzupełniające – magisterskie) przyjęto 207 osób, z czego na studia stacjonarne – 147 osób, a na studia niestacjonarne 60. Po raz pierwszy jednolite studia magisterskie na kierunku „Fizjoterapia” rozpoczęło 82 studentów.

W  bieżącym roku  największym zainteresowaniem cieszyły się następujące kierunki kształcenia: Ekonomia, Pedagogika, Informatyka i Fizjoterapia. Łącznie w roku 2017/18 na wszystkich rodzajach studiów kształcić się będzie 3448 studentów, z czego na studiach niestacjonarnych 763.

W uroczystości wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak, zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech, zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki,parlamentarzyści, ks. bp Andrzej Jeż oraz pracownicy, wykładowcy, studenci i przyjaciele sądeckiej PWSZ.

Fot. Starostwo Powiatowe NS

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"