Edukacja, Z ostatniej chwili

Recytowali patriotycznie

Opublikowano: 8 marca, 2018 o 8:28 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu odbyły się eliminacje powiatowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs co roku odbywa się na zasadzie eliminacji w formie czterech turniejów: turniej recytatorski, turniej poezji śpiewanej, turniej teatrów jednego aktora i wywiedzione ze słowa. W tym roku celem Konkursu jest uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gospodarzem tegorocznego Konkursu na etapie powiatowym były: Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu oraz Internat Międzyszkolny w Starym Sączu, natomiast współorganizatorami: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

W eliminacjach powiatowych wzięło udział 20 uczniów z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych. Prezentacje uczniów były oceniane przez Komisję Artystyczną, w składzie: Jacek Milczanowski (aktor, reżyser, scenarzysta, realizator warsztatów teatralnych, juror przeglądów teatralnych i konkursów żywego słowa) oraz Helena Domańska (od 1975 roku związana z LO w Starym Sączu, gdzie pracowała jako nauczycielka języka polskiego aż do emerytury), Małgorzata Mikulska (główny specjalista ds. animacji kultury, kierownik Sekcji Animacji Kultury w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu), Piotr Krzywdziński (współtwórca i solista zespołu Ciupaga z Łącka, finalista programu „Mam talent” oraz pracownik Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu).

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało nagrody:

W turnieju recytatorskim: I miejsce – Katarzyna Marczyk z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego  w Muszynie, II – Jakub Lachur z Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie, III – Klaudia Baran z Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie i Gabriela Motyka z Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie. Wróżnienia: Michał Kulka z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, Justyna Hejmej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.

W turnieju poezji śpiewanej: I – Ewelina Syjud z Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku, II – Anna Czech z Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku, III – Patrycja Śliwińska z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego  w Muszynie.

W turnieju teatrów jednego aktora: I – Paulina Zięba z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, II – Klaudia Butas z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu.

Do eliminacji rejonowych zakwalifikowali się: Paulina Zięba, Katarzyna Marczyk, Jakub Lachur, Klaudia Baran, Gabriela Motyka, Ewelina Syjud, Anna Czech, Patrycja Śliwińska.

Nad przebiegiem konkursu czuwali min.: dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym –Artur Rola, dyrektor Liceum –Krzysztof Szewczyk, dyrektor Internatu – Lucyna Dybiec i dyrektor PMDK  w Starym Sączu –Krzysztof Szewczyk.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a