Edukacja

Rekordzista Polski w „Dwójce”. Łączy nas krew, która ratuje życie

Opublikowano: Styczeń 16, 2019 o 9:41 am   /   przez   /   komentarze (0)

W piątek (11 stycznia) w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu odbyła się niezwykła prelekcja. Gościem spotkania był starosądeczanin Andrzej Lis, rekordzista Polski w oddawaniu krwi. Celem spotkania było upowszechnianie idei honorowego krwiodawstwa jako sposób rozbudzenia w młodych ludziach wrażliwości na drugiego człowieka, bezinteresowności i altruizmu. To wszystko w ramach lekcji biologii klas siódmych. 

Podczas spotkania z uczniami Pan Andrzej Lis opowiadał m.in. o idei honorowego krwiodawstwa, akcjach poboru krwi organizowanych w Starym Sączu oraz o działalności klubu. Uczniowie poznali warunki jakie musi spełniać potencjalny krwiodawca, fakty i mity dotyczące systematycznego oddawania krwi oraz przywileje krwiodawców.

Pan Andrzej Lis regularnie oddaje krew. Oddał jej prawie 92 litry i jest rekordzistą Polski a być może także na świecie. Trwają właśnie „poszukiwania” rekordzistów.  Jesteśmy przekonani, że ta wizyta zaszczepiła w uczniach chęć pomagania. I jak skończą upragnione 18-lat to wstąpią do starosądeckiego klubu krwiodawstwa, bo wszystkich nas łączy krew, która ratuje życie!

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a