Edukacja, Z ostatniej chwili

Remont zabytkowego budynku ZSP w Starym Sączu zakończony

Opublikowano: 12 września, 2019 o 6:44 am   /   przez   /   komentarze (0)

Ponad 120 tysięcy złotych kosztował remont zabytkowego budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu znajdujący się przy ul. Batorego. Dzięki tej inwestycji szkoła zyskała kilka pomieszczeń, w których teraz prowadzone są zajęcia dla uczniów. W obiekcie znajduje się także mała sala gimnastyczna.

Oprócz naprawy i konserwacji sprzętu, przeprowadzono remont sali gimnastycznej, szatni oraz zaplecza sali gimnastycznej i korytarza. Odnowiono także osiem sal lekcyjnych – mówi wicestarosta Antoni Koszyk, który wraz z Edwardem Ciągło – członkiem Zarządu Powiatu Nowosądeckiego sprawdzał jakość wykonania prac. – Rozpoczynający się rok szkolny jest szczególny ze względu na kumulację podwójnego rocznika. Przed większością szkół pojawiło się trudne zadanie sprostania oczekiwaniom uczniów, nauczycieli i rodziców. W pierwszych klasach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, podjęło naukę ponad 300 młodych ludzi.

Aby zapewnić wszystkim odpowiednie warunki dokonano gruntownego remontu ośmiu sal lekcyjnych w budynku przy ul. Batorego. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Kilka miesięcy wcześniej w budynku tym wykonano również prace w ramach termomodernizacji: wymieniono stolarkę, docieplono strop, jest nowa kotłownia gazowa oraz instalacja centralnego ogrzewania – mówi dyrektor ZSP w Starym Sączu Grzegorz Skalski. – Dziękuję za to wsparcie. Teraz młodzi ludzie uczą się w dobrych warunkach.

W pozostałych dwóch budynkach starosądeckiego ZSP (przy ul. Daszyńskiego i ul. Krakowskiej) udało się wyremontować i doposażyć niektóre pomieszczenia, co w zdecydowany sposób wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa i komfortu nauki.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a