Edukacja

Rocznica Kanonizacji Papieża Polaka w HP Stary Sącz

Opublikowano: 29 kwietnia, 2015 o 12:21 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W dniu 27.04.2015 r. uczestnicy 6 – 34 Hufca Pracy w Starym Sączu uczcili I rocznicę kanonizacji Papieża Polaka. W tym celu młodzież wzięła udział w wyjściu na starosądecki ołtarz papieski. Działania podjęte zostały w związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2015 – „Rokiem Świętego Jana Pawła II”.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie zainteresowania wśród młodzieży postacią Jana Pawła II, kształtowanie właściwych postaw i zachowań zgodnych z przekazem i postawą życiową Ojca Świętego. Po przez udział w zajęciach podopieczni jednostki stymulują własny rozwój duchowy, zyskują możliwość dostrzeżenia prawdziwych autorytetów oraz właściwych wartości życiowych.

Uczestnicy wzięli udział w zajęciach, w trakcie których zapoznani zostali z życiem i pontyfikatem Papieża Polaka. Młodzież poznała historię Karola Wojtyły, jego ciężką pracę i naukę, codzienny trud, zamiłowanie do podróży oraz przede wszystkim miłość do drugiego człowieka. Poruszona została również tematyka dotycząca cudów oraz uzdrowień, które miały miejsce za wstawiennictwem Ojca Świętego.

Następnie uczestnicy wzięli udział w zajęciach w terenie, podczas których udali się na ołtarz papieski oraz do Muzeum Jana Pawła II. Jest to jedyny zachowany drewniany ołtarz polowy, który powstał w związku z kanonizacją Błogosławionej Kingi – Patronki Ziemi Sądeckiej. W miejscu, w którym wcześniej znajdowała się zakrystia urządzone zostało muzeum. Wszyscy mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych pamiątek związanych z postacią Papieża Polaka, m.in. ekwipunek i odzież turystyczną, przedmioty nawiązujące do wizyt apostolskich,  medale wybite z okazji Pielgrzymek Apostolskich, świeczniki wyrzeźbione w bryłach solnych, pierwszą piusę Ojca Świętego.

Na zakończenie młodzież odmówiła modlitwę, który poprowadził ksiądz katecheta.

 

Opis zdjęć:

Fot.1 Uczestnicy 6 – 34 HP Stary Sącz na ołtarzu papieskim w Starym Sączu

Fot.2,3 Uczestnicy 6 – 34 HP Stary Sącz w Muzeum Jana Pawła II w Starym Sączu

Tekst – Anna Jarzębiak,

zdjęcia – Agnieszka Filipowicz

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"