Edukacja

Rusza maturalny maraton. Trzymamy kciuki!

Opublikowano: 8 czerwca, 2020 o 8:24 am   /   przez   /   komentarze (0)
524 uczniów szkół powiatowych przystępuje dzisiaj (8 czerwca) do egzaminu maturalnego. Uczniowie od godziny 9 pisać będą test z języka polskiego na poziomie podstawowym.  Szkoły prowadzone przez Powiat Nowosądecki są przygotowane do przeprowadzenia matur i egzaminów zawodowych zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Zgodnie z wytycznymi na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną; dotyczy to zarówno zdających, nauczycieli, jak i innych pracowników szkoły. Na egzamin nie może przyjść żadna z tych osób, jeśli jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych albo w jej domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą, jeśli ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.

 Zgodnie z wytycznymi, w pomieszczeniach, w których młodzież będzie pisała maturę, zostały zachowane odpowiednie odstępy pomiędzy zdającymi – co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku – mówi Bożena Mynarek, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Ławki i krzesła w salach egzaminacyjnych będą dezynfekowane przed i po każdym egzaminie. Podobnie będzie z materiałami, sprzętami i narzędziami, z których korzysta więcej niż jeden zdający. Uczniowie powinni pamiętać, że będą mogli korzystać tylko z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora i innych.

TRZYMAMY KCIUKI za WSZYSTKICH MATURZYSTÓW!

fot. LO Stary Sącz/M. Olszowska

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a