Edukacja

Rusza X Forum Ekonomiczne Młodych Liderów w Nowym Sączu

Opublikowano: 3 września, 2015 o 8:01 am   /   przez   /   komentarze (0)

Co może zrobić młodzież, aby ocalić projekt integracji europejskiej? Jak rozwiązać problem bezrobocia? W którą stronę powinna pójść polityka migracyjna państw Starego Kontynentu? Na te i inne tematy dyskutować będą uczestnicy X Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, które rozpocznie się 7 września w Nowym Sączu.

Do stolicy powiatu nowosądeckiego przyjedzie 377 młodych ludzi z 34 państw – będzie to największy w Polsce międzynarodowy zjazd liderów młodego pokolenia, którzy spotkają się z czołowymi politykami, ekonomistami i szefami ponadnarodowych korporacji, by wspólnie zastanawiać się nad przyszłością Europy. Wśród prelegentów znajdą się m.in. prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović, prezydent Macedonii Gjorge Ivanov, były minister obrony Wielkiej Brytanii Liam Fox oraz minister pracy i polityki społecznej Polski Władysław Kosiniak-Kamysz.

2 (800x538)
– To jubileuszowe Forum Ekonomiczne Młodych Liderów – mówi Michał Wójcik, Prezes Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw. – Z tej okazji Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji przygotowała m.in. specjalną wystawę podsumowującą dziesięć edycji tego wydarzenia. Stworzyliśmy też Get Inspired Fest, czyli nową ścieżkę tematyczną dedykowaną dla startupów – dodaje.
Weźmie w niej udział ponad 70 przedsiębiorców z różnych krajów, którzy będą mieli okazję wymienić się biznesowymi doświadczeniami, kontaktami, a także sprawdzą się podczas prezentacji biznesowych oraz warsztatów w siedmiu grupach tematycznych.
Obrady potrwają do 10 września. Ostatniego dnia uczestnicy będą mieli okazję poznać „starszego brata” Forum Młodych Liderów – wezmą udział w dwóch sesjach plenarnych odbywającego się równolegle XV Forum Ekonomicznego w Krynicy. Ale ambicje młodych liderów sięgają znacznie dalej. Jak stwierdził sam Reinhard Selten, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii – nowosądeckie Forum to prawdziwe młode Davos dla Europy, to przyszłość Europy. A kilka lat po nim Mikheil Saakashvili, ówczesny prezydent Gruzji, oświadczył w Nowym Sączu: Już nic nie jest za daleko. Młodość wymaga błyskotliwych pomysłów.
Program Forum na : http://www.forum-leaders.eu/

 

UM Nowy Sącz

fot. forum 2014 http://www.forum-leaders.eu/

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"