Edukacja

„Sądecczyzna moja mała Ojczyzna”. Wyróżnienie dla szóstoklasisty z „Dwójki”

Opublikowano: 14 grudnia, 2019 o 10:05 am   /   przez   /   komentarze (0)

10 grudnia 2019 roku w auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu miała miejsce uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Sądecczyzna- moja mała Ojczyzna”. Szóstoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym SączuPiotr Damasiewicz otrzymał wyróżnienie w części plastycznej za pracę „Przydrożna kapliczka- wspomnienie z żółtego szlaku”.

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Sądecczyzna- moja mała Ojczyzna” przeprowadzony został przez II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu pod patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Nowym Sączu w dwóch kategoriach: fotograficznym i plastycznym. Konkurs zachęcał uczniów do artystycznego wyrazu więzi jaka łączy ich z miejscem, w którym się urodzili; kształtował wartości szacunku wobec najbliższego regionu; zachęcał do tego, by dostrzec jego piękno pod względem historycznym, architektonicznym i krajobrazowym, a także pogłębić wiedzę o przeszłości, by pełniej zrozumieć teraźniejszość; rozwijał wrażliwość w podejściu do otaczającego nas świata, jak i również chęć zdobywania wiedzy o najbliższej okolicy, w oparciu o którą można budować przyszłość. Na konkurs do II LO w Nowym Sączu spłynęło ponad 250 prac plastycznych ze szkół z całego rejonu, a także ponad 700 fotografii. Łącznie w konkursie przyznano 12 nagród i 22 wyróżnienia.

Uroczystość wręczenia nagród otwarła dyrektor II LO w Nowym Sączu p. Dorota Smaga. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. przedstawiciel Kuratorium Oświaty Delegatura w Nowym Sączu- p. Małgorzata Lenartowicz, a także przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Historycznego, Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu i jurorzy konkursu. Uroczystości wręczenia nagród towarzyszył wernisaż nagrodzonych fotografii oraz prac plastycznych, wśród których nie zabrakło pracy Piotra Damasiewicza ze starosądeckiej „Dwójki” ukazującej białą przydrożną kapliczkę, która stoi na rozdrożu przy żółtym szlaku.

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"