Edukacja, Z ostatniej chwili

Sądecka „samochodówka” wyróżniona przez MEN

Opublikowano: Kwiecień 13, 2018 o 7:02 am   /   przez   /   komentarze (0)

Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu został zaproszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, do udziału w Kongresie Powiatów „Dobry Zawód”, który odbył się na początku kwietnia we Wrocławiu. Sądecka „samochodówka” reprezentowała wszystkie szkoły w Polsce, kształcące w branży motoryzacyjnej.

Kongres organizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej i Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Wzięli w niej udział między innymi przedstawiciele ministerstw, spółek Skarbu Państwa, kuratorzy oświaty, parlamentarzyści, dyrektorzy szkół i nauczyciele. Prócz debaty na temat zmian w szkolnictwie branżowym i technicznym, jakie są planowane od roku szkolnego 2019/2020, uczestnicy kongresu mogli zapoznać się z ofertą najlepszych w Polsce szkół, kształcących w różnych zawodach, poszukiwanych na rynku pracy.

Do zaprezentowania swojego dorobku i aktualnej oferty edukacyjnej, został zaproszony przez MEN Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu.

– Nasze stoisko cieszyło się ogromną popularnością – mówi nauczyciel Zespołu Szkół Samochodowych Jerzy Liber. – Odbyliśmy wiele rozmów, a także podjęliśmy działania mające na celu promocję naszej szkoły i Miasta Nowy Sącz w sektorze edukacji. Zaprezentowaliśmy dorobek i sześćdziesiąt trzy lata tradycji naszej szkoły. Mieliśmy okazję zaprezentowania Minister Edukacji Narodowej Annie Zalewskiej tego, czym wyróżnia się nasza szkoła na tle innych. Cieszymy się z wyróżnienia, gdyż byliśmy na kongresie jedyną samochodówką z terenu Polski i jedyną szkołą z Małopolski.

Zespół Szkół Samochodowych imienia inżyniera Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu kształci obecnie na poziomie technikum w zawodach: technik pojazdów samochodowych, mechanik, mechatronik, spedytor, logistyk. Prowadzi także szkołę branżową I stopnia w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, mechanik motocyklowy i kierowca-mechanik.

nowysacz.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a