Edukacja

Samorządowa lekcja uczniów z Kiczni

Opublikowano: 21 kwietnia, 2015 o 7:39 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dzieci z trzech klas Szkoły Podstawowej w Kiczni gościły na lekcji samorządowej w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu.

Powitał je starosta nowosądecki Marek Pławiak. Lekcja trwała około godziny. Młodzież pod opieką trzech nauczycielek miały okazję spotkać się ze starostą w jego gabinecie, poznać miejsce i charakter jego praco oraz zyskać wiadomości na temat działań samorządu powiatowego.

Starosta musi czuwać nad wszystkimi sprawami, jakimi zajmuję się urząd – mówił starosta Marek Pławiak. – Kieruje pracami Zarządu Powiatu, z którym podejmuje ważne dla mieszkańców decyzje. Starosta i Zarząd działają na co dzień. Kierunki działalności wyznacza zaś Rada Powiatu Nowosądeckiego.

Po spotkaniu ze starostą Markiem Pławiakiem młodzi ludzie zasiedli w sali obrad Rady Powiatu Nowosądeckiego. Tam czekał na nich dyrektor Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą, Andrzej Zarych. Przygotował dla uczniów prelekcję na temat działań samorządu powiatowego. Było trochę o sposobie wybierania władz powiatowych, różnicach między powiatem, gminą i województwem oraz funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Takie lekcje organizujemy od dawna – dodał dyrektor Andrzej Zarych. – Zapraszamy na nie wszystkie szkoły, które chciałyby poznać specyfikę działalności powiatowego samorządu.

Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a