Edukacja

Samuel Kempski w Gaboniu

Opublikowano: 29 marca, 2015 o 7:53 am   /   przez   /   komentarze (0)

Podróże kształcą. O tym wie każdy, ale nie każdego stać na to, aby zwiedzać dalekie kraje i w ten sposób zaspokoić swoją ciekawość, poznać zabytki, kulturę innych krajów i kontynentów. Zastępczą formą zdobywania tej wiedzy są spotkania z osobami, które takie podróże odbyły.

23 marca w Szkole Podstawowej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu  odbyło się spotkanie z podróżnikiem z Gorlic- Samuelem Kempskim. Jest on jednym z członków grupy Trzask – zespołu młodych ludzi ciekawych świata i dążących do jego poznania.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali Jego opowieści o podróży do Republiki Południowej Afryki. Podróżnik fascynująco opowiadał o przyrodzie, kulturze, historii oraz zwyczajach panujących w Afryce. Dzięki prezentacji zawierającej zdjęcia uczniowie „odwiedzili” między innymi: Johannesburg, Durban, Park dla Słoni, Farmę Strusi, Kapsztad, Wyspę Robben, Przylądek Dobrej Nadziei, wioskę Zulusów oraz wiele innych wspaniałych, egzotycznych miejsc .

Warto wiedzieć że Trzask to gorlicka grupa która powstała 10 lat temu. Pomysłodawcą był Ryszard Stabach, który wpadł na pomysł, że będzie jeździł po świecie i robił materiał zgodny z wymaganiami nauczycieli geografii, by potem prezentować go dzieciom i młodzieży. Podróżnicy odwiedzają uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz średnich, gdzie przeprowadzają prelekcje i zachęcają do podróży.

źródło: SP Gaboń/

fot główne: trzask.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"