Edukacja, Z ostatniej chwili

Ślubowanie klas pierwszych u „Słowackiego”

Opublikowano: Październik 19, 2017 o 7:13 am   /   przez   /   komentarze (3)

Nadszedł wreszcie ten piękny dzień, kiedy nasze „pierwszaczki” mogły złożyć ślubowanie w obecności pań Dyrektorek, pań Wychowawczyń, licznie zgromadzonych rodziców i zaproszonych gości. Długo się do tego dnia przygotowywały ucząc się wierszyków, piosenek, hymnu szkoły, uczestnicząc w wielu próbach. Ale też i efekt był wspaniały – dzieci doskonale dały sobie radę z zadaniem aktorskim, zachwycając swoich rodziców, nauczycieli i gości. A kiedy Maksiu i Kacperek mówili, że „boją się pasowania, bo nie wiedzą, jaki pas pani Dyrektor przyniosła dziś do szkoły” – po sali przeszła salwa śmiechu. Kiedy przyszedł czas na złożenie ślubowania, pierwszaczki bardzo przejęte, głośno i wyraźnie przyrzekły „uczyć się pilnie i systematycznie, zachowywać się wzorowo, być dobrym, uczciwym i koleżeńskim, pomagać innym w potrzebie oraz okazywać szacunek innym”. Niejednemu rodzicowi łza się w oku zakręciła, gdy patrzył na swoją pociechę składającą tak ważne obietnice.

Nienaganną postawę uczniowską dzieci wykazały również w momencie, gdy pani Dyrektor, Wioletta Nowak, pasowała ogromnym ołówkiem każdego pierwszaka na ucznia SP nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu. Następnie przedstawiciele klasy 1a i 1b złożyli pamiątkowe podpisy w Kronice Szkolnej.

Szczególnie miłym akcentem było wręczenie na ręce wychowawców – p. Bożeny Bielak i p. Stanisławy Bielak, upominków dla uczniów klas pierwszych. Słodkości, i nie tylko, wręczyli: przewodnicząca Rady Miejskiej, p. Ewa Zielińska, przewodnicząca Rady Rodziców, p. Anna Tokarczyk oraz przewodniczący Uczniowskiej Rady Szkolnej, Artur Janusz.

Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie pani Dyrektor, która złożyła życzenia nauczycielom i wręczyła nagrody z okazji Święta Edukacji Narodowej. Zwracając się do zebranych, podziękowała za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia, życzyła satysfakcji z realizowania tak ważnej misji oraz optymizmu i życzliwości.

Następnie dzieci przeszły wraz z wychowawczyniami i rodzicami do swoich sal, gdzie czekały na nie pamiątkowe dyplomy, rożki obfitości ze słodyczami, szkolne legitymacje oraz identyfikatory. Wszystko to wręczyły panie wychowawczynie wraz z życzeniami samych piątek i szóstek oraz miłych chwil wspólnie spędzanych w szkole na nauce i zabawie. Rodzice także nie zapomnieli o małym „co nieco” dla swoich pociech.

Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu za udostępnienie nagłośnienia do naszej szkolnej uroczystości, a w szczególności panu Ryszardowi Garwolowi i jego synowi, Adamowi, za obsługę sprzętu nagłaśniającego.

Bożena Bielak

Komentarze

Komentarze (3)

  • Październik 19, 2017 o 7:36 pm Ciekawski

    Nie rozumiem , co tam robią nauczyciele gimnazjum. Przecież nie uczą w 1 klasie ! A młodzież pewnie miała odwołane lekcje ….

  • Październik 19, 2017 o 7:42 pm Anonim

    Jesteś w błędzie. Nauczyciele z gimnazjum byli na uroczystości ślubowania bo połączono go z Dniem Edukacji Narodowej. Ślubowanie odbyło się po lekcjach o godzinie 15:00. Żadnych lekcji nie odwołano. O godzinie 14:05 kończą się ostatnie zajęcia w tej szkole!

  • Październik 19, 2017 o 10:44 pm zasadniczy

    Szkoła ma nie tylko uczyć ale i wychowywać. Uroczystość ślubowania zresztą tak jak i Dzień Edukacji jest działaniem ze wszech miar wychowawczym i mam nadzieje że te świętą są obchodzone we wszystkich szkołach i wcale mi nie przeszkadza, ze w ramach lekcji. Nic nam z tego, że młody człowiek będzie umiał dodawać mnożyć itd a będzie niewychowanym chamem- za przeproszeniem. Tabliczki mnożenia zdążą się jeszcze nauczyć, a jak Jasia się nie wychowa to Jan będzie nieokrzesany.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a