Edukacja, Z ostatniej chwili

Ślubowanie uczniów Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu

Opublikowano: Listopad 6, 2019 o 6:30 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Stary Sączu obchodzi dzisiaj (6 listopada 2019)  71 lat istnienia szkoły. Taki dzień to najlepsza okazja do złożenia przez pierwszoklasistów ślubowania.Uroczystość odbyła się w nowej hali sportowej, która z powodzeniem pomieściła całą społeczność szkolną. Wśród zaproszonych gości znaleźli się burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Edward Ciągło, dyrektorzy starosądeckich szkół oraz Międzyszkolnego Internatu. 

Obchody Święta szkoły rozpoczęły się tradycyjnie mszą św. w kościele parafialnym pw. Św. Elżbiety. Mszy św. przewodniczył ks proboszcz Marek Tabor i ks Dariusz Król.

 

-„Uczę się ciebie, człowieku. Powoli się uczę, powoli. Od tego uczenia trudnego raduje się serce i boli” pisał Jerzy Liebert. Pozwólcie swoim nauczycielom Was uczyć –mówił ks Marek Tabor.

Część oficjalna to przede wszystkim ślubowanie na sztandar szkoły i deklaracja przynależności do Liceum. W tym roku ślubowanie złożyło 170 uczniów, którzy uczą się w sześciu klasach pierwszych.

Kolejnym punktem programu było przekazanie władzy przez ustępujący Samorząd Szkolny – nowo wybranemu z Oliwią Tokarczyk na czele, która od teraz będzie dzierżyć władzę w szkole. Równie uroczystą chwilą była zmiana, jaka nastąpiła w poczcie sztandarowym.

Dyrektor Szkoły Krzysztof Szewczyk wręczył statuetki „PRZYJACIELA LICEUM”. To nowe odznaczenie, które w tym roku otrzymali panowie Bogusław Wojcik i Janusz Skut. (więcej w osobnym materiale)

Chciałem Wam pogratulować wyboru tej szkoły mówił burmistrz Jacek Lelek –cieszę się, że ten etap swojej edukacji chcecie spędzić w tej szkole, w naszym mieście. To jest świetny wybór. Potwierdzają to losy absolwentów tej szkoły, którzy skończyli swoją edukację chociażby na Harvardzie.  Ta szkoła, daje fantastyczne możliwości aby ten wspaniały czas Waszej nastoletniości przeżyć. Szkoła to również więzi i życie społeczne. To nie jest czas przygotowania się do życia to jest czas Waszego życia. Tu i teraz. Wykorzystajcie go najlepiej jak potraficie.

-W imieniu Starosty Nowosądeckiego oraz całego Zarządu gratuluje Wam droga młodzieży, że możecie być uczniami tej szkoły. Jest to szkoła, która daje podwaliny i nie narzuca żadnego poglądu tylko daje możliwość zdobycia wiedzy i wybrania tego co najważniejsze. Mnóstwo absolwentów skorzystało z tej szkoły. Myślę, że Wy droga młodzieży -kwiat Sądecczyzny-pójdziecie tym śladem i wykorzystacie szansę jaką Wam daje Grono Pedagogiczne. Rozwijajcie się i kontynuujcie dzieło naszych przodków mówił radny Powiatu Nowosądeckiego Edward Ciągło –jesteśmy tutaj w nowej pięknej hali sportowej. To kolejna inwestycja w przyszłość. Głęboko wierzę, że dzięki dobrej współpracy Starostwa Powiatowego i dyrekcji tej szkoły, powstanie tutaj także pływania. Jest na to duża szansa. 

-Głupich na tym świecie jest dostatek więc bądźcie najmądrzejsi. Idźcie do góry i wyznaczajcie cele. Wszelkiej pomyślnościmówił radny Sejmiku WM Stanisław Pasoń.

Święto szkoły to też okazja do zaprezentowania swoich talentów. Konkurs „Polak potrafi” stał się motorem, by pokazać swoje umiejętności w różnych kategoriach. Był śpiew, akrobatyka, balet, występy kabaretowe oraz pokaz zdolności plastycznych. W konkursie wystąpiły całe klasy lub ich przedstawiciele. Zaprezentowali się: klasa 2 c, Dawid Kołodziej i Rafał Stec z 3a, klasa 3b, Maja Tokarczyk z 1a, Martyna Dybiec z 2b, Ola Bodziony z 1e, klasa 1f, Iga Zalesińska z 1c, Patrycja Smyda i Anita Paluch z 1d, Izabela Radomska z 1c, Emilia Sowińska i Zuzanna Pierzga z 1a,  oraz Julia Wójs z 1c.

Po burzliwych obradach jury, w którym zasiedli dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury pan  Krzysztof Szewczyk, nauczyciele i uczniowie, ogłoszono werdykt.

III miejsce dla Izabeli Radomska

II miejsce zdobyła Iga Zalesińska

I miejsce i nagroda Głowna 400 zł przypadło klasie 1f.

 

Po popisach artystycznych młodzież spotkała się z wychowawcami w salach, by tym razem zaspokoić potrzeby podniebienia: różnorodność potraw, ciast i ciasteczek była imponująca.

A jutro…. zwykła, szkolna codzienność.

 

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a