Edukacja

Spotkanie autorskie z pisarką Justyną Bednarek

Opublikowano: 18 września, 2019 o 6:53 am   /   przez   /   komentarze (0)

12 września klasy trzecie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu wyruszyły do Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu. Czekało tam na nich nie lada przeżycie – spotkanie z autorką szkolnej lektury pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, panią Justyną Bednarek.

-Pani Justyna okazała się osobą bardzo ciepłą, życzliwą i wspaniałym rozmówcą, a także niezwykle sympatyczną gawędziarką. Opowiedziała nam nie tylko o swoich książkach, ale także o swoim dzieciństwie, pracy i okolicznościach zostania pisarką. Słuchaliśmy z zapartym tchem, gdyż historie te były niezwykle ciekawe, a zarazem niesamowite, a czasem wręcz humorystyczne -relacjonują wychowawczynie klas trzecich.

Książki pani Justyny, a jest ich ponad 40, możemy nie tylko czytać, ale także niedługo będziemy mogli oglądać 2 z nich w wersji animowanej. Pisarka przeczytała fragmenty swoich dwóch książek, a później można było je kupić w promocyjnej cenie i z własnoręcznym podpisem autorki.

-Bardzo ucieszyliśmy się z zaproszenia na to spotkanie, gdyż nasze obydwie klasy biorą udział w ogólnopolskim projekcie czytelniczym pod nazwą „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” autorstwa pani Honoraty Szaneckiej. Jednym z zadań projektowych jest słuchanie czytanego przez nauczycieli, rodziców, dyrekcję lub inne dorosłe osoby fragmentu wybranych lektur szkolnych. My mieliśmy to szczęście, że czytała nam sama autorka! -dodają nauczycielki „Dwójki”.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a