Edukacja

Sprawni mechanicy w Starosądeckim Hufcu Pracy

Opublikowano: 11 kwietnia, 2015 o 5:56 am   /   przez   /   komentarze (1)

Dnia 07.04.2015 r. odbył się I etap konkursu „Sprawny w zawodzie, bezpieczny w pracy” w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych uczestników 6 – 34 Hufca Pracy w Starym Sączu. Zmagania naszych podopiecznych przeprowadzone zostały w zakładzie pracy współpracującym z jednostką, w firmie „WIKAR” w Nowym Sączu.

Przedsięwzięcie ma na celu wyłonienie młodzieży, która reprezentować będzie hufiec podczas dalszych zmagań na szczeblu wojewódzkim. Udział w konkursie umożliwia podopiecznym sprawdzenie własnych sił, jak i porównanie poziomu posiadanej wiedzy oraz umiejętności w zawodzie, w którym kończą w bieżącym roku szkoleniowym kształcenie.

W poszczególnych grupach wychowawczych wyłonione zostały osoby chętne do udziału w zmaganiach. Następnie wszyscy zapoznani zostali z regulaminem, kryteriami oceny, jak i zasadami bezpieczeństwa pracy w warsztacie samochodowym. Eliminacje złożone były z dwóch części. Pierwsza z nich polegała na rozwiązaniu testu, obejmującego zagadnienia związane z budową, jak i postępowaniem podczas naprawy samochodów. Następnie miała miejsce prezentacja umiejętności praktycznych. Każdy z uczestników miał za zadanie regulację zaworów oraz wymianę pompy wtryskowej. Wszystkie wykonywane czynności były na bieżąco wyjaśniane oraz opisywane przed komisją konkursową.

W Wojewódzkim Konkursie „Sprawny w zawodzie, bezpieczny w pracy – mechanik pojazdów samochodowych” 6 – 34 Hufiec Pracy w Starym Sączu reprezentować będą uczestnicy – Dariusz Majewski oraz Piotr Dziedzina.

 

 

 

Opis zdjęć:

Fot.1 Uczestnicy 6 – 34 HP Stary Sącz podczas części teoretycznej konkursu

Fot.2 Uczestnicy 6 – 34 HP Stary Sącz podczas części praktycznej konkursu

Fot.3 Ocena pracy uczestników przez komisję konkursową

 

Tekst – Anna Jarzębiak,

zdjęcia – Mieczysław Szewczyk

 

Komentarze

Komentarze (1)

  • 11 kwietnia, 2015 o 1:51 pm obserwator.

    Nauczyciel nawet nie zwróci uwagi uczniom by na lekcji byli bez kurtek, ale to jest rutyna.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"