Edukacja

Stanisław Job i Dawid Gałysa w Ogólnopolskim Finale Innowacji Technicznych

Opublikowano: 9 kwietnia, 2015 o 12:31 am   /   przez   /   komentarze (0)

24 marca 2015 r. Zespół Szkół Nr 2 w Wadowicach gościł najlepsze drużyny województwa małopolskiego w eliminacjach okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B – Wiedza o Wynalazczości.

Do finału okręgu małopolskiego zakwalifikowało się pięć szkół z całego województwa. Stary Sącz reprezentowała drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im ks prof Józefa Tischnera w składzie Stanisław Job, Dawid Gałysa i Natalia Brzęk.

Drużynowo Starosądeczanie zajęli 1 miejsce zdobywając 142 pkt. II miejsce zdobyło I LO z Krakowa (117 pkt), III – Zespół Szkół Elektro-Mechanicznych z Nowego Sącza (93 pkt), IV przypadło Zespołowi Szkół nr 2 w Wadowicach (90 pkt) a ostatnie LO Zakonu Pijarów z Krakowa.

Batalia indywidualna była szczególnie zacięta o czym świadczą zdobyte punkty i przeprowadzone dogrywki z udziałem uczniów Starosądeckiej Szkoły.

Nad przebiegiem eliminacji czuwała Komisja konkursowa z Wojewódzkiego Klubu Techniki i Rozwoju w Krakowie. W drodze dwuetapowej kwalifikacji ustaliła następujące wyniki:
1 miejsce – Łucja Hudy – I Liceum Ogólnokształcące w Krakowie,
2 miejsce – Stanisław Job – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu,
3 miejsce – Dawid Gałysa – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu .
Wyłoniona drużyna będzie reprezentować województwo małopolskie w Finale Ogólnopolskim który odbędzie się w dniach 27-29 maja 2015r. w Świdnicy (woj. dolnośląskie).

Istotną motywację dla licznego udziału młodzieży w organizowanych konkursach, olimpiadach przedmiotowych i interdyscyplinarnych, a także w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości stanowi potrzeba poznawania otaczającej rzeczywistości materialnej oraz rządzących nią praw, a także skłonność do rywalizacji z rówieśnikami, w różnych formach twórczości

Olimpiada ma charakter naukowo – techniczny i ma na celu zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z realizowaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym. Efektem takich działań jest zachęcenie uczestników Olimpiady do podejmowania samodzielnych proinnowacyjnych działań, jak i również poszerzenie wiedzy – powiedział dr inż. Marcin Matyjasik, główny organizator eliminacji okręgowych .

źródło: ZSP Stary Sącz/Powiat Wadowice

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"