Edukacja, Z ostatniej chwili

Starosądecki „ogólniak” będzie miał klasę prawniczą

Opublikowano: 16 marca, 2018 o 7:53 am   /   przez   /   komentarze (4)

„Nieznajomość prawa szkodzi!” 

Współcześnie każdy człowiek w mniejszym lub w większym stopniu spotyka się z koniecznością znajomości prawa, dlatego Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i w roku szkolnym 2018/2019 otwiera klasę humanistyczną o profilu prawniczym.

Każdy kto zdecyduje się podjąć naukę w tej klasie, będzie miał możliwość poszerzenia swojej wiedzy z historii prawa, podstaw prawa współczesnego oraz zastosowania znajomości prawa w praktyce.

Lekcje prawnicze będą odbywać się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu na wzór sali sądowej. Klasa została wyposażona w stół sędziowski, barierkę do przesłuchań świadków, ławę oskarżycieli i ławę obrońców oraz miejsca dla publiczności. Zajęcia będzie prowadził prawnik , absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kontynuowana również będzie współpraca z Sądem Rejonowym w Nowym Sączu, dzięki której uczniowie będą mogli uczestniczyć w rozprawie sądowej.

Profil prawniczy adresowany jest do uczniów zamierzających podjąć studia na wydziałach: prawa, dziennikarstwa, historii i filologii polskiej.
Gimnazjalisto, przyjdź do Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu w Dniu Otwartym Szkoły 26 kwietnia 2018 roku i sprawdź ofertę.

Zapraszamy!

Komentarze

Komentarze (4)

 • 16 marca, 2018 o 10:55 am postindustrialhamster

  Jak pisał Stanisław Jerzy Lec, „tonący brzydko się chwyta”. Może najpierw zadbać o poziom nauczania, w szczególności matematyki?

 • 18 marca, 2018 o 3:43 pm Starosądeczanka

  Nie brzydko tylko brzytwy! Może lepiej popracuj nad swoją wiedzą, zanim zacytujesz. Ciekawe do jakiego liceum chodziłeś….

 • 19 marca, 2018 o 12:12 pm postindustrialhamster

  Droga Pani,

  jestem absolwentem tegoż starosądeckiego liceum i boli mnie, jak obecnie wygląda tam poziom nauczania.
  A Pani zalecam jednak więcej czytać, wówczas nie będzie Pani się kompromitować publicznym okazywaniem swojej ignorancji.

 • 19 marca, 2018 o 2:55 pm absolwentka

  No…. to chociaż wiemy, że poziom języka polskiego w ogólniaku jest niczego sobie …. A kto nie doczytał, albo dawno maturę zdawał, to tak ma…..
  A swoją drogą najwyższa pora, żeby przywrócić dawny prestiż w tej szkole, bo dostać się do niej w latach 90-tych nie było łatwo. Może to będzie jakiś sposób na ożywienie szkolnictwa w Starym Sączu…..

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"