Edukacja

Starosądeckie Liceum będzie świętować

Opublikowano: 4 listopada, 2015 o 8:22 am   /   przez   /   komentarze (0)

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu już jutro (5 listopada) będzie obchodziło Święto swojej Patronki. Jego celem jest integracja społeczności szkolnej poprzez zabawę i wspólne działania.

Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 8.45 od przemarszu spod szkoły do kościoła św. Elżbiety, gdzie odprawiona zostanie msza św. O godz. 10.15 w Kinie Sokół odbędzie się uroczysta akademia połączona z ślubowaniem klas pierwszych i występami zespołów z LO  i Gimnazjum ze Spiskiej Novej Vsi ze Słowacji.

Święto szkoły zakończy się w budynku szkoły gdzie uczniowie z Polski i Słowacji będą rywalizować w poszczególnych kategoriach konkursowych: film, piosenka, dyscypliny sportowe, słynne miejsca i znane postaci.

Planujemy przeprowadzenie konkursu wiedzy trochę na poważnie a trochę  na wesoło dla uczniów wszystkich klas -mówią Organizatorzy – Uczniowie wybiorą czteroosobowe drużyny, które będą reprezentować ich klasę. Jedna z tych osób będzie wyznaczona do przedstawiania kalamburów dla swojej klasy a pozostałe trzy stanowić będą zespół odpowiadający na pytania w poszczególnych kategoriach. Kategorie te to np.: film, piosenka, słynne miejsca, znane postacie itd. Pozostała część klasy może dopingować swoich przedstawicieli (plakaty, napisy) ale nie może im podpowiadać.

Zamysłem organizatorów jest uatrakcyjnienie Dnia Szkoły, zachęcenie wszystkich do zabawy a może przy okazji do zdobycia nieco wiadomości takich spoza programu szkolnego.

PLAN UROCZYSTOŚCI

8.45 Zbiórka młodzieży przed szkołą, przejście do kościoła św. Elżbiety.

9.00  Msza św.

10.00  Przemarsz do Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari.

10.15  Uroczysta akademia, ślubowanie klas I,  przekazanie obowiązków nowemu samorządowi.

11.30.Część artystyczna  – występ zespołów z LO w Starym Sączu  i Gimnazjum ze Spiskiej Novej Vsi ze Słowacji

– Otwarcie wystawy prac uczniów z LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Starym Sączu.

12.15 Przejście w kolumnie do budynku szkoły, gdzie odbędzie się konkurs dla wszystkich klas  z liceum i zaprzyjaźnionych uczniów ze Słowacji.

Uczniowie z Polski i Słowacji będą startować w poszczególnych kategoriach:

  • Film,
  • Piosenka,
  • Dyscypliny sportowe,
  • Słynne miejsca,
  • Znane postaci.

4 listopada, w przeddzień Święta Szkoły, o godz. 9.00 nastąpi złożenie kwiatów na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"