Edukacja

Starożytny Rzym i Grecja. Żywa lekcja historii w Przysietnicy

Opublikowano: 28 lutego, 2016 o 5:35 pm   /   przez   /   komentarze (3)

25 lutego 2016r.  po raz drugi w Zespole Szkół w Przysietnicy odbyła się  „żywa lekcja historii” inscenizowana przez Teatr Historyczny „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV – VI oraz gimnazjaliści. Idea żywej lekcji historii to połączenie wyjątkowo atrakcyjnej dla odbiorców formy przekazu z konkretną wiedzą.  Tym razem była to podróż w czasy starożytnej Grecji i Rzymu.

Przedstawiciel Chorągwi Komturstwa Gniewskiego niezwykle ciekawie, barwnie i z dużą dozą humoru opowiedział uczniom o zwyczajach panujących w starożytnej Grecji i Rzymie.  Zaprezentowano stroje z epoki. Zaciekawienie wywoływał bogaty zbiór okryć głowy, rodzajów broni i tarcz. Dzięki rekwizytom, będącymi dokładnymi replikami sprzętów używanych w danej epoce historycznej uczniowie mogli na własnej skórze poczuć ciężar uzbrojenia hoplity lub legionisty, albo przymierzyć odzież noszoną na co dzień przez starożytnych Greków i Rzymian. Sporą część pokazu zajęła opowieść o greckiej falandze, armii Imperium Rzymskiego i gladiatorach.

Uczniom, oprócz pouczających i śmiesznych powiastek, spodobały się liczne prezentacje strojów starożytnych wojowników. Niewątpliwie największe wrażenie na uczestnikach tego spotkania wywarł pokaz pojedynku miedzy dwoma starożytnymi wojami.

Dobrze jest, choć na chwilę, przenieść się w inny świat, który znamy tylko z kart książek.

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info

 

arch. Zespół Szkół -Szkola Podstawowa i Gimnazjum w Przysietnicy

Komentarze

Komentarze (3)

  • 2 marca, 2016 o 2:35 pm Anonim

    równie ciekawe ile to kosztowało?

  • 27 września, 2017 o 5:22 pm Anonim

    U mnie w szkole pod koniec takiego pokazu pojedynku wszyscy uczniowie dostali opiernicz, bo chcieli zaśmieszkować i pokazali kciuki w dół 😛

  • 27 września, 2017 o 5:28 pm Tyna

    U mnie w szkole pod koniec takiego pokazu pojedynku wszyscy uczniowie dostali opiernicz, bo chcieli zaśmieszkować i pokazali kciuki w dół 😛

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"