Edukacja, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Będzie ekologicznie i ciepło w ZSP

Opublikowano: 25 marca, 2018 o 8:48 am   /   przez   /   komentarze (0)

Trwają prace przy termomodernizacji budynków Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu i Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie. Postępy inwestycji skontrolowali starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk.

W Grybowie termomodernizacja głównego budynku szkoły powinna zakończyć się już w kwietniu. Docieplony zostanie strop i ściany zewnętrzne. Wymieniona jest już stolarka okienna i drzwi. Placówka, do której uczęszcza 400 uczniów, zyska też nową instalację centralnego ogrzewania.

Intensywne prace trwają także w budynku ZSP w Starym Sączu przy ul. Krakowskiej. W ramach termomodernizacji placówka, która dotąd ogrzewana była węglem, zyska nowoczesną kotłownię i instalację centralnego ogrzewania. Docieplone zostaną ściany warsztatów stolarskich, budowlanych i licznych pracowni specjalistycznych, w tym informatycznej i gastronomicznej. Korzysta z nich 550 uczniów.

Termomodernizacja jest realizowana w ramach projektu o wartości 6,9 mln zł. Prócz szkół w Grybowie i Starym Sączu obejmuje ona także pawilon AB  Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Zbyszycach, budynek Zespołu Szkół w Marcinkowicach i Zespołu Szkół w Nawojowej. Celem projektu jest m.in. poprawa efektywności energetycznej w  obiektach użyteczności publicznej Powiatu Nowosądeckiego. Inwestycja pomoże ograniczyć do minimum utraty ciepła.

–  Jednocześnie ograniczona zostanie emisja dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń powietrza – dodaje starosta Marek Pławiak.

Do tej pory poprawiono efektywność energetyczną ośmiu powiatowych budynków. Wydano na ten cel ponad 10 mln zł. Ponad 7 mln stanowiło dofinansowanie z funduszy europejskich.

Fot. Paweł Szeliga/Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a