Edukacja, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Licealiści ślubowali

Opublikowano: 8 czerwca, 2021 o 4:25 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Tradycją Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu jest coroczna organizacja obchodów Święta Patronki Szkoły, podczas których uczniowie klas pierwszych składają uroczyste ślubowanie i zostają włączeni do grona uczniów szkoły. W tym roku ze względu na pandemię nie można było zorganizować tej uroczystości w listopadzie. Uczniowie spędzili ten czas na zdalnym nauczaniu.

Dopiero 8 czerwca 2021r. przy zachowaniu reżimu  sanitarnego,  uczniowie klasy 1a i 1b mogli wziąć udział w ślubowaniu. Podczas  akademii, którą poprowadził Samorządu Uczniowski, 47 licealistów złożyło uroczystą przysięgę. Uczniowie ślubowali m.in., że będą dbać o honor szkoły, godnie ją reprezentować, szanować i rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia. Z pewnością słowa wypowiedziane w czasie ślubowania staną się drogowskazem podczas nauki w szkole. Uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy i zdjęcia. Na zakończenie akademii pierwszoklasiści przedstawili  skecz pt.”Marzenia do spełnienia, czyli sfrustrowana nauczycielka” i wprowadzili wszystkich w wakacyjny klimat.

Po zakończonej akademii uczniowie klas pierwszych udali się do sal na posiłek, a następnie do kina Sokół, aby obejrzeć film poświęcony patronce szkoły Marii Skłodowskiej-Curie.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a