Edukacja

Stary Sącz najlepszy w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych

Opublikowano: 11 listopada, 2023 o 3:15 pm   /   przez   /   komentarze (0)

10 listopada 2023 roku w starosądeckim Kinie Sokół odbyła się X edycja Międzyszkolnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej i Niepodległościowej w ramach Gminnych Obchodów Święta Niepodległości pod patronatem Burmistrza Jacka Lelka. Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu miasta i gminy Stary Sącz.

Ważnym aspektem przeglądu było ocalenie od zapomnienia tradycyjnych, polskich pieśni patriotycznych, a co za tym idzie pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego kraju i zaszczepianie w młodym pokoleniu upodobań artystycznych w duchu patriotycznym.

W zapełnionym do granic kinie zgromadzili się licznie uczniowie i ich opiekunowie, rodzice oraz dziadkowie. Ogromna praca i zaangażowanie uczniów wielokrotnie nagradzana była brawami. Zresztą nie mogło być inaczej. Publiczność była zachwycona a wyłonienie najlepszych wykonawców było piekielnie trudne.

O godzinie 15:00 na deskach Sokoła zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie klas 1-3. W tej kategorii nie przeprowadzono konkursu. Wszyscy wykonawcy zajęli zasłużone pierwsze miejsce.

O godzinie 17:00 rozpoczęła się druga część Przeglądu w którym rywalizowali uczniowie klas 4-8 oraz szkół ponadpodstawowych. Gospodarzami imprezy byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Barcicach , którzy ostatnio zwyciężyli w Przeglądzie. W tym roku jury zdecydowało, że puchar przechodni Burmistrza Jacka Lelka powędruje do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu. Miejsce II wywalczyło Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie a miejsce III Szkoła Podstawowa w Skrudzinie. Wyróżnienie powędrowało do Szkoły Podstawowej w Gołkowicach.

Wszystkim wykonawcom GRATULUJEMY!

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"