Edukacja

Stary Sącz. Takie rzeczy leśnicy robią na co dzień

Opublikowano: 25 lutego, 2021 o 9:29 am   /   przez   /   komentarze (0)

Takie rzeczy leśnicy robią na co dzień, ale dla uczniów Zespołu Szkół w Starym Sączu był to egzamin zawodowy. Musieli m.in. dokładnie zmierzyć długość i średnicę drzew oraz sklasyfikować klasę jakości drewna.

Dla leśników to codzienność – mówi Grzegorz Skalski, dyrektor Zespołu Szkół w Starym Sączu. – Natomiast dla uczniów był to test zawodowy. Przystąpiło do niego 16 uczniów nasze szkoły. Mieli do dyspozycji odpowiedni sprzęt i musieli wykazać się określonymi umiejętnościami. Nie mamy jeszcze wyników egzaminu, ale kiedy będą pozytywne, młodzież może podjąć już tego typu pracę.

Część praktyczna egzaminu zawodowego z kwalifikacji „Użytkowanie zasobów leśnych” przebiegała w scenerii zimowej odzwierciedlającej realne warunki pracy leśnika o tej porze roku.

-Egzamin zawodowy jest formą oceny poziomu opanowania wiadomości i umiejętności z zakresu danego zawodu. Absolwent, który zdał egzamin zawodowy, otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe – dodaje dyrektor Grzegorz Skalski. – Nasza szkoła kształci przyszłą kadrę leśników. I nie są to tylko zajęcia teoretyczne, ale również praktyki odbywane na terenie Nadleśnictwa Stary Sącz.

Fot. ZS Stary Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a