Edukacja, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Uczniowie zostali w domach! To prewencyjna izolacja!

Opublikowano: Marzec 12, 2020 o 11:07 am   /   przez   /   komentarze (0)

Walka z pandemią koronawirusa wkracza na nowy poziom. Żłobki, przedszkola, szkoły, ale też „klubiki dziecięce” od poniedziałku całkowicie zamknięte. Dzisiaj i jutro placówki oświatowe sprawują jeszcze zajęcia opiekuńcze. Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja w kilku największych szkołach w Mieście i Gminie Stary Sącz. 

Rodzice muszą zorganizować opiekę dla swoich dzieci i mają na to czas. (zobacz) .Wszystkie szkoły i przedszkola z terenu miasta i gminy prowadzą dzisiaj i jutro zajęcia opiekuńcze a nauczyciele pełnią dyżury zgodnie ze swoim planem pracy. Jak się okazało tylko kilkoro uczniów pojawiło się dzisiaj w szkołach.

W Szkole Podstawowej nr 1 im. ks prof Józefa Tischnera obecnie przebywa 5 uczniów, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego  –4 uczniów a w Szkole Podstawowej im. Franciszka Świebockiego w Barciach było 5 uczniów ale obecnie 3 z nich zostało zabranych do domu.  Z kolei w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołkowicach oraz Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Popowicach od rana nie było ani jednego ucznia.

Podobna sytuacja panuje w przedszkolach. W Gminnym Przedszkolu na Osiedlu Słonecznym jest obecnie 8 dzieci a w Przedszkolu Pszczółka Maja przy ulicy Staszica -15 dzieci.

APELUJEMY! Pozostańcie w domach. Unikajcie spotkań w większych grupach oraz wizyt w dużych centrach handlowych.

To nie jest czas ferii; to nie jest czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież, która nie chodziła do szkół, wychodziła do klubów, na spotkania towarzyskie, do restauracji. To jest właściwie czas kwarantanny naszego społeczeństwa – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. 

Konieczne jest bezwzględne dostosowywanie się do zaleceń. Zamknięcie uczelni i szkół nie oznacza wakacji . Pamiętajmy o celu podjętych działań. Przede wszystkim unikanie większych zgromadzeń i ograniczenie bezpośrednich kontaktów – czyli IZOLACJA PREWENCYJNA.
Działajmy racjonalnie – nie mylmy zdrowego rozsądku z paniką.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a