Edukacja

Stoi na stacji lokomotywa….

Opublikowano: Październik 22, 2019 o 6:51 am   /   przez   /   komentarze (0)

W czwartek, 17 października 2019r., uczniowie Szkoły Podstawowej w Stadłach zwiedzili firmę  Newag  SA, której  pojazdy szynowe podbijają Europę.

Przed wycieczką po zakładzie, każdy uczeń dostał kask ochronny, kamizelkę odblaskową  oraz  odbyło się krótkie szkolenie BHP dotyczące bezpiecznego poruszania się po terenie zakładu. Uczniowie obejrzeli również prezentację dotyczącą historii firmy oraz zostali zapoznani z jej działalnością.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie hal produkcyjnych. Uczestnicy poznali proces budowy największych i najbardziej nowoczesnych składów kolejowych w naszym kraju. Zwiedzający byli pod wielkim wrażeniem, że tak nowoczesna firma produkująca takie piękne pociągi znajduje się w Nowym Sączu. Dodatkową atrakcją była możliwość wejścia do nowych pociągów oraz zwiedzanie zautomatyzowanych kabin maszynistów. Na koniec zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia a uczestnicy otrzymali firmowe gadżety.

Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń i cennych informacji. Było wspaniale! Dziękujemy firmie Newag oraz Panu Jakubowi Dziedzicowi, który z wielkim zaangażowaniem zajął się naszą grupą.

SP STADŁA

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a