Edukacja

Stypendia dla zdolnych, utalentowanych i pracowitych uczniów

Opublikowano: 18 listopada, 2014 o 9:24 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Burmistrz Jacek Lelek i prezes kapituły Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków Zygmunt Berdychowski wręczyli czterdziestu czterem uczniom z Gminy Stary Sącz dokumenty uprawniające do odbioru stypendiów na rok 2014-2015.
Uroczystość odbyła się 12 listopada br. w Bibliotece w Barcicach. W spotkaniu prowadzonym przez Barbarę Porębską, dyr. Zespołu Obsługi Finansowo Administracyjnej Szkół w Starym Sączu brali udział oprócz stypendystów i ich rodziców dyrektorzy szkół, do których uczęszczają wyróżnieni uczniowie. Występował zespół wokalno-taneczny „Moszczeniczanie”.
– Serdecznie gratuluję osiągnięć w nauce, chęci rozwijania talentów i życzę determinacji oraz konsekwencji w działaniu – mówił do stypendystów burmistrz Jacek Lelek. – Dziękuję Fundacji Sądeckiej i prezesowi kapituły Zygmuntowi Berdychowskiemu za umożliwienie osiągnięcia w tym roku rekordowej liczby stypendiów.
Dwa lata temu przyznano z tego funduszu dwadzieścia sześć stypendiów, w roku ubiegłym trzydzieści sześć (w kwotach 120 – 150 zł miesięcznie pobieranych przez 10 miesięcy).
– Do każdej złotówki gminy dokładamy drugą – wyjaśniał Prezes Funduszu. – Organizujemy Forum Ekonomiczne w Krynicy, na którym zarabiamy, dzięki temu możemy fundować stypendia.
Założony w 1992 r. przy Fundacji Sądeckiej (wcześniej Sądeckiej Fundacji Rozwoju Wsi i Rolnictwa) Fundusz Stypendialny im. Braci Potoczków (Jana i Stanisława Potoczków z Rdziostowa, którzy zmieniali sądecką wieś na przełomie XIX-XX w.) wspiera naukę zdolnej młodzieży wiejskiej znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Jego celem jest też promowanie młodych talentów. Z pomocy finansowej Funduszu w ciągu dwudziestu lat skorzystało już ponad 4 tysiące uczniów, i co roku dołączają kolejni.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"