Edukacja

Sukces młodego programisty z Gołkowic

Opublikowano: Maj 15, 2017 o 8:58 am   /   przez   /   komentarze (9)

Dzień 9 maja 2017 na długo zapisze się w pamięci uczniów Zespołu Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Gołkowicach. Tego dnia w Katedrze Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołkowicach – Miłosz Winczowski odebrał z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty tytuł laureata konkursu programistycznego „Małopolskie Baltie 2017”.

Konkurs ten ma na celu rozbudzanie zainteresowań informatyką oraz wyłanianie uczniów utalentowanych w kierunku programowania. Uczniowie rywalizują w tworzeniu programów używając języka Baltie, narzędzia do nauki programowania strukturalnego. Baltie to pierwszy, całkowicie graficzny język programowania, w którym program tworzy się, przeciągając ikony. SGP Baltie zawiera polecenia dla animacji, multimediów, pętle, instrukcje warunkowe, zmienne, operatory logiczne, polecenia dla myszy, polecenia z klawiatury, polecenia do pracy z katalogami i plikami, funkcje matematyczne. Przyjazne środowisko sprawia, że z Baltim mogą pracować nawet zupełnie małe dzieci, a możliwości funkcjonalne tworzą z niego narzędzie dla całkiem zaawansowanych programistów.

Sukces Miłosza to nie pierwsze osiągnięcie uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołkowicach w konkursach informatycznych.

Oto długa lista naszych wspólnych sukcesów:

W edycji 2016 laureatem konkursu był uczeń Sebastian Korona, a finalistami uczniowie: Maksymilian Firlej, Krzysztof Kudłacz, Miłosz Winczowski, Marcin Krzak, Andrzej Zygmunt i Krzysztof Kowalczyk.

W edycji 2015 konkursu „Małopolskie Baltie” uczeń Marcin Krzak był finalistą, a w 2014 roku pięciu uczniów:  Jan Gancarczyk, Michał Cebula, Kacper Bryła, Józef Szabla i Michał Szewczyk – zdobyło dyplom finalisty.

Uczniowie Szkoły w Gołkowicach regularnie biorą też udział w Międzynarodowym Konkursie programowania w Baltim.

W roku 2016 aż dziesięcioro uczniów naszego Zespołu Szkół brało udział w etapie krajowym tegoż konkursu. Byli to uczniowie szkoły podstawowej: Andrzej Zygmunt, Maksymilian Firlej, Sebastian Korona, Krzysztof Kudłacz, Marcin Krzak, Miłosz Winczowski, Krzysztof Kowalczyk, Patrycja Golonka oraz gimnazjum: Michał Cebula i Jan Gancarczyk.

W roku 2015 trzech uczniów szkoły podstawowej – Sebastian Korona, Krzysztof Kudłacz i Andrzej Zygmunt – oraz dwóch uczniów gimnazjum :  Michał Cebula i Jan Gancarczyk – brało udział w finale międzynarodowym, który odbył się w Warszawie, gdzie uczniowie mieli również przyjemność zwiedzenia Centrum Nauki Kopernik.

W roku 2014 uczeń Szkoły Podstawowej, Michał Cebula, brał udział w finale krajowym w Gdańsku oraz w finale międzynarodowym w Rzeszowie. Miał przy tym okazję zwiedzić m.in. siedzibę firmy INTEL w Gdańsku oraz brać udział w zajęciach warsztatowych programowania robotów.

Zespół Szkół w Gołkowicach wraz z dyrekcją aktywnie włącza się w organizację tegoż konkursu, corocznie będąc jedną z placówek organizujących etap powiatowy „Małopolskiego Baltie” oraz  etap wojewódzki Międzynarodowego Konkursu Baltie.

OPIS ZDJĘĆ:

Zdjęcie 1 – Miłosz Winczowski w trakcie finału konkursu w Krakowie
Zdjęcie 2, 3 i 4 – Miłosz w trakcie wręczenia nagród
Zdjęcie 5 – Pamiątkowe zdjęcie laureatów konkursu

 

oprac. T. Żurawski

 

Komentarze (9)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Maj 15, 2017 o 10:22 am one

  Gratulacje dla nauczyciela prowadzącego.

  Odpowiedź
 • Maj 15, 2017 o 11:02 am Jan

  Gratulacje dla ucznia i nauczyciela!

  Odpowiedź
 • Maj 15, 2017 o 1:34 pm Anonim

  Gratulacje dla ucznia,nauczyciela i mamy.Za kazdym sukcesem dziecka stoi jego mama.

  Odpowiedź
 • Maj 15, 2017 o 1:35 pm sąsiad

  Gratulacje dla ucznia,nauczyciela i mamy również.Za każdym sukcesem dziecka stoi jego mama.

  Odpowiedź
 • Maj 15, 2017 o 2:15 pm Tata

  Gratulacje dla ucznia, nauczyciela, mamy i taty. Za każdym sukcesem dziecka stoi również jego tata.

  Odpowiedź
 • Maj 15, 2017 o 2:50 pm Anonim

  Gratulacje!

  Odpowiedź
 • Maj 18, 2017 o 3:05 pm Anonim

  Super

  Odpowiedź
 • Maj 21, 2017 o 5:12 pm dycdd

  Wielkie gratulacje ! 🙂

  Odpowiedź
 • Maj 21, 2017 o 5:15 pm rfigig

  WIELKIE GRATULACJE !

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a