Edukacja

Sukcesy Starosądeckich Gimnazjalistów na szczeblu Wojewódzkim

Opublikowano: 21 kwietnia, 2015 o 9:26 am   /   przez   /   komentarze (7)

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jeden z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy i umiejętności, w jakich mogą startować uczniowie szkół gimnazjalnych.

W bieżącym roku szkolnym, uczniowie Starosądeckiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego- Samuel Grabczak i Dawid Liberda z klasy 3b zostali finalistami Wojewódzkiego Małopolskiego Tematycznego Konkursu Informatycznego „Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem komputera”.

1

Tematyka konkursu obejmowała następujące zagadnienia: (ogólna wiedza na temat urządzeń komputerowych i informatyki, zastosowanie arkusza kalkulacyjnego, algorytmika, grafika żółwia w języku LOGO, programowanie w języku LOGO, elementy języka HTML, internet oraz bezpieczeństwo podczas korzystania z jego zasobów.

W ciągu trzy letniej edukacji w gimnazjum uczniowie Ci uczestniczyli wiele razy w konkursach informatycznych. Odnosili sukcesy na szczeblu ogólnopolskim: Samuel Grabczak, 14 miejsce w konkursie informatycznym TIK?-TAK! i na szczeblu powiatowym: Dawid Liberda, 1 miejsce w konkursie informatycznym organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu. Wykazywali się dużą znajomością wiedzy informatycznej i ponadprzeciętną umiejętnością programowania w językach Pascal, C++ i Logo.

-Życzę dalszych sukcesów i determinacji w osiąganiu założonych celów. Cieszę się, że mogłam z Wami współpracować, promować Wasz talent, służyć pomocą i radą. Mam nadzieję, że obecne dokonania pomogą Wam wybrać dobrą szkołę i przyszły zawód – powiedziała pani mgr Teresa Tokarczyk, nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursów.

Ogromną radość sprawili także uczniowie klasy IIb i IIa Maciej Jop i Michał Szewczyk, którzy zostali finalistami Wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2014/2015.

3

Maciek i Michał chociaż uczniowie dopiero drugiej klasy, celująco opanowali materiał obejmujący trzy klasy gimnazjum i rozszerzyli tematykę w zakresie „Dziejów ziem polskich i losów Polaków w latach 1795-1914 – na tle wydarzeń z historii powszechnej”.

Talent oraz ciekawość poznania dziejów Polski i historii świata, wróży im sukcesy w klasie III i szkołach ponadgimnazjalnych. Wielomiesięczna, ciężka praca została nagrodzona.

Bardzo cieszymy się z wysokich wyników naszych uczniów i życzymy im kolejnych sukcesów -powiedziały panie mgr Maria Bielak i mgr Zofia Trzcińska które przygotowywały uczniów do konkursu.

 

 

 

Komentarze

Komentarze (7)

 • 21 kwietnia, 2015 o 10:10 am Starosądeczanin

  Od kiedy Pani Teresa Szewczyk uczy w gimnazjum?

 • 21 kwietnia, 2015 o 10:14 am jaka

  Przeciez nie musi uczyc w danej szkole żeby przygotowywać -proste i logiczne, co nie.

 • 21 kwietnia, 2015 o 10:43 am Starosądeczanin

  „Co nie…” – chyba nie.

 • 21 kwietnia, 2015 o 11:09 am ns

  Brawo gratulacje chłopaki!

 • 21 kwietnia, 2015 o 11:11 am okn

  Proste że nie musi uczyć w danej szkole! to normalka. Może np. pozyczyc książki, udzielić wskazówek. To normalka. Wszedzie tak to działa. Zresztą o co to halo. Sukces chłopaków i to najważniejsze BRAWO!

 • 21 kwietnia, 2015 o 11:11 am SSądeczanka

  SUper gratulacje. Tak trzymać. 😉

 • 21 kwietnia, 2015 o 10:27 pm betti

  Tokarczyk , nie Szewczyk – czytajcie ze zrozumieniem !

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"