Edukacja, Z ostatniej chwili

Święto Szkoły w „Starosądeckiej Dwójce”

Opublikowano: Czerwiec 16, 2018 o 8:05 am   /   przez   /   komentarze (1)

12 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu odbyła się uroczystość z okazji Święta Patrona Szkoły. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta, którą celebrował absolwent tej placówki ks. Mateusz Florek. Po nabożeństwie szanowni goście, rodzicie, uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie odbył się uroczysty apel.

Rozpoczęła go Pani Dyrektor Szkoły Wioletta Nowak, która przypomniała krótko historię szkoły a szczególnie jej imienia i sztandaru. Po nowej reformie w szkolnictwie, sztandar szkoły został poddany renowacji i w nowej formie pierwszy raz został zaprezentowany podczas tej uroczystości. Następnie zabrał głos Pan Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie Krzysztof Szewczyk., który życzył dobrej, owocnej pracy w zreformowanej szkole. Krótki montaż słowno – muzyczny „Pamiętniki Juliusza” – przybliżył obecnym sylwetkę patrona szkoły. W główną postać wcielił się Michał Zygmunt z klasy 2 a. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie klasy 4 b: Filip Derczyński,  Damian Dziarmaga, Artur Gancarczyk, Julia Kroczek, Sebastian Rumin, Emilia Porwoł, Julia Pituch, Julia Szlęk, Kinga Szlęk, Anna Sztafa, Adam Orłowski, Michał Handzlik – recytowali oni wiersze wielkiego poety: Juliusza Słowackiego.

Po programie artystycznym nastąpiło rozdanie nagród laureatom VI edycji konkursu „Sądeczanie w hołdzie Janowi Pawłowi II „ pod hasłem: …Liczę na was…Liczę na wasz młodzieńczy entuzjazm…Świat was potrzebuje… .

Na zakończenie uroczystości Szkolna Rada Uczniowska jeszcze raz podziękowała wszystkim za udział w Święcie Szkoły.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim sponsorom. Tak hojne wsparcie ze strony sponsorów umożliwiło nam nagrodzenie dzieci i młodzieży biorących udział w konkursie „Sądeczanie w hołdzie Janowi Pawłowi II”.

PATRONAT HONOROWY

Jacek Lelek- Burmistrz Starego Sącza

Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie

Sponsorzy nagród

Jacek Lelek- Burmistrz Starego Sącza

Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie

Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie,

Firma „Jopek” Transport & Spedycja (pan Adam Jop)

Dom Wydawniczy RAFAEL

Wydawnictwo ZNAK

Dom Rodzinny Jana Pawła II

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego- Oddział Stary Sącz

Nadleśnictwo Stary Sącz

Firma ZegarekdlaCiebie.pl

Szkoła Językowa Anglostacja w Starym Sączu

Fundacja Rozwoju Sądecczyzny

FIRMA BATIM

Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu

Językowy Teatr Szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu

BIUROWIEC w Starym Sączu (Anna Baran)

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu

Komentarze

Komentarze (1)

  • Czerwiec 16, 2018 o 10:58 am Absolwent rocznik 2000/2001

    Na tej naszej sali to trochę jak w kościele- te dywany i ławki. Nie widać tylko klęczników i konfesjonału.I coś co mnie osobiście bardzo boli. Jak to „sztandar został poddany renowacji”? Sztandar był Gimnazjum im Juliusz…. a teraz jest Szkoły Podstawowej im….. to chyba różnica. Nie ta szkoła nie te dzieci. A co z uczniami chodzącymi jeszcze do gimnazjum. Przecież to sztandar ich szkoły, który nie został poddany renowacji tylko został przerobiony. Ja się z tym nie zgadzam. Jako absolwent który pewno kiedyś poślę tu swoje dzieci, chciałbym pokazać im kiedyś na korytarzu sztandar mojej szkoły- Gimnazjum im Juliusza Słowackiego. Ciekaw jestem co o tym myślicie? Liczę na to że moderator nie usunie wpisu.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a