Edukacja

Trzecie miejsce dla gimnazjalistów „Dwójki” w XXV Wojewódzkim Przeglądzie – Konkursie “Bliżej Świata”

Opublikowano: Czerwiec 9, 2018 o 8:30 am   /   przez   /   komentarze (0)

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2, Szkoła Podstawowa nr 68 im. Jerzego Bińczyckiego w Krakowie-Witkowicach zorganizowała  XXV Przegląd – Konkurs “Bliżej Świata”, który w tym roku przebiegał pod hasłem “Długie i krótkie historie z różnych stron świata” i polegał na przygotowaniu występu artystycznego w wybranym języku obcym. Konkurs przebiegał pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty , Wojewody Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa oraz  Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały. W tegorocznym wojewódzkim konkursie językowym Przeglądzie Bliżej Świata członkowie Językowego Teatru Szkolnego działającego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu w kategorii gimnazjum wywalczyli trzecie miejsce.

Gimnazjaliści z „Dwójki” wystąpili na scenie teatralnej w Krakowie w autorskiej sztuce w języku angielskim „At the Swedish museum” , opartej na mitach nordyckich.

Warto nadmienić, iż w zeszłym roku debiutująca grupa młodych aktorów ze starosądeckiej „Dwójki” również zdobyła trzecie miejsce na szczeblu wojewódzkim w XXIV Przeglądzie- Konkursie „Bliżej  Świata” za wykonanie autorskiej sztuki teatralnej w języku angielskim „John Hancock” inspirowanej wątkami z historii wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jerzego Bińczyckiego w Krakowie- Witkowicach. W uroczystości wzięli udział członkowie Językowego Teatru Szkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu oraz nauczycielki języka angielskiego, które koordynują działalność Językowego Teatru Szkolnego, Agnieszka Obrzud oraz Beata Damasiewicz. W imieniu wszystkich aktorów, którzy 16 maja 2018 roku wystąpili na scenie teatralnej w Krakowie podczas konkursu Przeglądu Bliżej Świata, odebrali oni nagrodę oraz pamiątkowy dyplom.

Udział uczniów „Dwójki” w tegorocznej edycji konkursu językowego mógł się odbyć dzięki sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu w Starym Sączu oraz Fundacji Rozwoju Sądecczyzny.

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a