Edukacja, Z ostatniej chwili

„Turystyczna Szkoła” zawita do Starego Sącza

Opublikowano: 15 września, 2021 o 6:58 am   /   przez   /   komentarze (0)

W dniu 13 września w Zakopanem odbyła się inauguracja projektu „Turystyczna Szkoła” – Mobilne Centrum Edukacji realizowanego przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki. Po zakończeniu ekspozycji Turystyczna Szkoła wyruszy do Starego Sącza, gdzie będzie gościć w najbliższy czwartek i piątek.

Bon turystyczny w połączeniu z Mobilnym Centrum Edukacji, który będzie we wszystkich regionach turystycznych pokazywał jakie są możliwości technologiczne zwiedzania, możliwości technologiczne zainteresowania młodego człowieka podróżowaniem po kraju, stworzy dodatkowy impuls do wypoczywania w Polsce mówił Andrzej Gut-Mostowy.

Mobilne Centrum Edukacji to nowoczesna, multimedialna przestrzeń, która pozwala na naukę poprzez zabawę i ma na celu promowanie i wspieranie krajowej turystyki. Skorzystać z niej będą mogły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, które przywita na wejściu humanoidalny robot.

Odwiedzający MCETS będą mogli skorzystać m.in. z aplikacji
wykorzystujących augmented reality, stołów multimedialnych, tabletów z aplikacjami, czy rozwiązań virtual reality pozwalających na wirtualne zwiedzanie. Nie zabraknie także tradycyjnych gier i zabaw, takich jak choćby kompletowanie plecaka turystycznego, testowanie sprzętu rekreacyjnego, kompletowanie apteczki turystycznej czy nauka
korzystania z kompasu. Zaszczepienie w dzieciach i młodzieży chęci podróżowania po naszym kraju, zainteresowanie naszą kuchnią i tradycją było sednem tego projektu.

Chcemy docierać z opowieścią o polskich walorach turystycznych do szkół w całym kraju, a przy tym edukować dzieci i młodzież. Liczymy na to, że dzieci zachęcone tym co zobaczą, wrócą do domu i będą wiercić rodzicom przysłowiową dziurę w brzuchu, żeby je zabrali lub wysłali na wycieczkę. Jestem przekonany, że w ten sposób zaszczepimy bakcyla podróżowania w młodym pokoleniumówił Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji
Turystycznej.

W kolejnym etapie projektu Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła zostanie uruchomiona strona internetowa zawierająca kompendium wiedzy i materiały dydaktyczne dotyczące turystyki oraz bezpieczeństwa w czasie podróży. Dostępna będzie także baza scenariuszy wycieczek szkolnych – jedno i kilkudniowych.


Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a