Edukacja

Uczniowie „jeżdżą z głową”

Opublikowano: 5 lutego, 2015 o 10:54 am   /   przez   /   komentarze (0)

Uczniowie szkół podstawowych z Barcic i Przysietnicy od końca stycznia uczą się jazdy na nartach, w ramach projektu „Jeżdżę z głową”, realizowanego w formie pomocy finansowej gminie przez Marszałka Małopolski.

Łącznie 36 uczniów klas III-IV w ciągu 20 godzin na Stacji narciarskiej Cieniawa-Ski z instruktorami narciarstwa będzie opanowywać elementy techniczne służące kontrolowaniu prędkości jazdy, zatrzymywania się na nartach oraz bezpiecznego zachowywania się na stoku narciarskim – informuje Barbara Porębska, dyr. Zespołu Obsługi Finansowo-Administracyjnej Szkół w Starym Sączu.

Pozalekcyjne zajęcia rekreacyjne i sportowe stanowią alternatywę dla niedoboru ruchu w trakcie obowiązkowych zajęć szkolnych i wypoczynku przed telewizorem lub przy komputerze. Zajęcia tego typu wypełniają czas wolny w sposób zdrowy, aktywny i bezpieczny. Realizacja projektu „Jeżdżę z głową” odbywa się przy współfinansowaniu Gminy Stary Sącz oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie. Całkowita wartość projektu wynosi 14 200 zł.

Małopolski projekt nauki jazdy na nartach/snowboardzie Jeżdżę z głową, zainicjowany w 2012 roku przez sportsmenkę i posłankę Jagnę Marczułajtis-Walczak, skierowany jest do uczniów klas III-IV szkół podstawowych, nie umiejących jeździć/biegać na nartach/snowboardzie, dla których organizowane są kursy nauki jazdy na nartach/snowboardzie oraz nartach biegowych. Projekt ma na celu przede wszystkim nabycie przez najmłodszych umiejętności i podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach/snowboardzie, wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich oraz nabycia nawyku jazdy w kasku, jak i poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych.

Projekt realizowany jest w formie pomocy finansowej gminie. Uprawnionymi do składania wniosku do Urzędu Marszałkowskiego są małopolskie gminy.

 

UM

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"