Edukacja, Z ostatniej chwili

Uczniowie z Olszany wiedzą, że śniadanie daje moc!

Opublikowano: Listopad 9, 2017 o 7:37 am   /   przez   /   komentarze (0)

Szkoła Podstawowa w Olszanej po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie Daje Moc”. W październiku br., wychowawcy kl. 0 i kl. I założyli „Klub Śniadaniowy”.

Działalność klubu miała na celu przekazanie najmłodszym cennych informacji na temat zdrowego odżywiania. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się wraz z bohaterami Misji Śniadaniowej: Tolą,  Maksem i Wszystkojadem do zadań specjalnych. Było to zasady obejmujące 12 reguł  zdrowego odżywiania. Realizując je, dzieci wykonywały wiele ćwiczeń i zadań. Interaktywna forma przeprowadzanych zajęć w przyjazny sposób przybliżyła dzieciom zasady zdrowego odżywiania oraz nabywania prawidłowych nawyków żywieniowych.

Zajęcia te odbywały się się  cyklicznie, a finałem tej kosmicznej przygody i Misji Śniadaniowej było zorganizowanie 8 listopada wspólnego zdrowego śniadania .

Akcja rozpoczęła się rano, kiedy to zerówczaki, pierwszaki, wychowawcy oraz kilku rodziców wkroczyło na stołówkę. Najpierw nastąpiło wykładanie na stół wszystkich „skarbów”: owoców, warzyw, wędlin, serów i dodatków. Następnie odbyła się segregacja i wreszcie ruszyła akcja: obierania, wyciskania soków, krojenia (tutaj pomoc dorosłych była niezbędna). Dzieci natomiast robiły sałatki owocowe, szaszłyki, kanapki i koreczki. Na stół trafił również świeżo wyciskany sok z owoców i warzyw.

Po zastawieniu suto stołu nastąpiła uczta tej „bomby witamin”. Wszystko nie tylko pysznie wyglądało, ale także smakowało!

SP OLSZANA

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a