Edukacja

Uczniowie Prywatnego Gimnazjum i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Starym Sączu Laureatami Międzynarodowego Konkursu „Baltie 2019”

Opublikowano: Czerwiec 12, 2019 o 7:57 am   /   przez   /   komentarze (0)

8 czerwca w Nowym Sączu uczniowie Prywatnego Gimnazjum i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Starym Sączu zmierzyli się z najlepszymi w Międzynarodowym Konkursie Programistycznym “Baltie 2019”. Cała trójka pod czujnym okiem nauczyciela informatyki –Pana Tadeusz Sołtysa odniosła niekwestionowany sukces. Szymon Warcholak uczeń Prywatnego Gimnazjum i Jan Nicpoński uczeń Niepublicznej Szkoły Podstawowej wywalczyli tytuł laureata, a Piotr Tokarczyk również uczeń Niepublicznej Szkoły Podstawowej – tytuł finalisty.

Konkurs „Baltie” to indywidualny, międzynarodowy konkurs programowania w języku Baltie 3, przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, uczelni oraz dla organizacji pracujących z dziećmi. Przeprowadzany jest w kilku kategoriach. W tegorocznej edycji konkursu rywalizowało łącznie 15 515 uczestników z Czech, Polski i Słowacji. Uczestnicy, którzy uzyskali tytułu laureata bądź finalisty – to najlepsi z najlepszych.

Udział w konkursie stanowił ogromne wyzwanie, decydując się na  niego, jak mówi nauczyciel Pan Tadeusz Sołtys –„Uczniowie podjęli wielki trud, by w bardzo krótkim czasie nie tylko poznać dokładnie środowisko oraz język programowania, lecz także przyswoić wielki zasób wiedzy, zarówno informatycznej, jak i matematycznej oraz opanować mnóstwo nowych umiejętności”.

Gratulujemy tak spektakularnego wyniku zarówno uczniom, jak i nauczycielowi.  Kolejne drzwi na świat zostały otwarte.

 

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a