Edukacja, Z ostatniej chwili

Uczniowie „Słowackiego” z angielskim za pan brat!

Opublikowano: Czerwiec 7, 2017 o 7:00 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu zakończono drugą edycję autorskiego projektu Po angielsku…czytać każdy może. (06.06.2017)

  –Jestem pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyłem na scenie parę minut temu...- w nietypowy sposób, bo w języku angielskim, zwrócił się do młodych aktorów z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek po obejrzeniu sztuki teatralnej „Mały Książę” w języku angielskim i podczas uroczystości uroczystości wręczenia nagród w drugiej edycji konkursu czytelniczego „Po angielsku…czytać każdy może”Dziękuję Wam bardzo serdecznie. Wielkie gratulacje (…)Przede wszystkim mówię do tych za sceną, za kulisami. To wielka praca i niesamowity poziom  językowy. Opanowanie tekstu, tych długich dialogów, sceny, fantastyczna choreografia, sceneria to naprawdę robi olbrzymie wrażenie i myślę, że mówienie tutaj jak ważny jest język angielski to już po prostu jest nie na miejscu, nie do tej grupy, nie do Was.

 -Wam również dziękuję  -mówił Burmistrz zwracając się do widzów-za to, że fantastycznie uczestniczyliście w tym spektaklu. Języka musimy się uczyć bardzo mocno, gdy ma się do czynienia z Małym Księciem to nie wystarczy zrozumieć co się mówi, nie wystarczy rozumieć słowa i zdania. Te myśli są na tyle głębokie, że im lepsza znajomość języka, tym więcej z tego co tutaj zostało przekazane rozumiemy. Wielkie gratulacje dla nauczycieli. Gratulacje dla zwycięzców konkursu, dla pani dyrektor i dla całej szkoły. Bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję.

W ten innowacyjny projekt są zaangażowani uczniowie Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu. W drugim etapie tegorocznej edycji konkursu gimnazjaliści czytali „Małego Księcia” w języku angielskim, a w poniedziałek, 6 czerwca, został przeprowadzony konkurs czytelniczo-językowy, który składał się z testu w języku angielskim na temat fabuły i bohaterów dzieła Antoine de Saint Exupery’ego pt. Mały Książę.

W starosądeckim kinie Sokół poznaliśmy laureatów konkursu. Zwycięzcą drugiego etapu konkursu czytelniczego w języku angielskim na temat Małego Księcia została Marta Michalak (3a), drugie miejsce zdobył Krystian Jaworski (3a), a trzecie miejsce Kamila Skoczeń (2a). Wyróżnienia otrzymali: Jakub Szczygieł (3a), Paulina Marczyk (3d) oraz Natalia Mucha (3a).

Natomiast I miejsce w całej drugiej edycji konkursu w roku szkolnym 2016/2017 zdobył Krystian Jaworski, który uzyskał najlepszy wynik po zsumowaniu punktów z dwóch etapów konkursu czytelniczego przeprowadzonego w tym roku (znajomość dramatu Szekspira „Romeo i Julia” (część I) oraz dzieła Antoine de Saint Exupery’ego „Mały Książę” (część II)). Na podium znalazła się również Marta Michalak (II miejsce) oraz Paulina Marczyk (III miejsce).

W uroczystości podsumowania projektu czytelniczo-językowego wzięli udział: Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska, Dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Maria Sosin, wicedyrektor gimnazjum, Wioletta Nowak, a także nauczyciele i uczniowie Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

Zanim ogłoszono tegorocznych zwycięzców drugiej już edycji konkursu odbył się spektakl w języku angielskim oparty na motywach dzieła Antoine de Saint-Exupéry’ego „Mały Książę” w wykonaniu uczniów starosądeckiego gimnazjum, który mieszkańcy miasta mogli wcześniej obejrzeć podczas piątkowej premiery.

Laureaci konkursu otrzymali niespodzianki od Wydawnictwa Macmillan.

– Z zazdrością spoglądam na młodych, którzy mają tą szansę uczenia się w tymże języku, który staje się językiem powszechnym „- dodała na zakończenie pani Ewa Zielińska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Starym Sączu.

 

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a