Edukacja, Z ostatniej chwili

Uczniowie SP1 Mistrzami Ortografii!

Opublikowano: Listopad 5, 2019 o 7:54 am   /   przez   /   komentarze (0)

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu dołączyła do grona uczestników VII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego. Inicjatywę – koordynowaną przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego – zaplanowano w ramach współpracy starosądeckiej szkoły podstawowej z krakowską uczelnią wyższą.

Decyzją Małopolskiej Komisji Konkursu – po weryfikacji prac uczniów – do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano po 60 uczniów z każdej kategorii wiekowej. Na podstawie uzyskanych przez uczniów wyników oraz ogólnej liczby uczniów z danymi wynikami w każdej z kategorii wiekowej do etapu wojewódzkiego zostali zakwalifikowani uczniowie – najlepsi spośród najlepszych.

Do grona ogólnopolskich Mistrzów Ortografii VII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” pretendują ósmoklasiści SP1, zaproszeni przez organizatorów do kolejnego etapu konkursu: Anna Lipka i Jakub Nowak, którzy w dniu 28 października 2019 roku w Krakowie reprezentowali gminę i powiat nowosądecki w wojewódzkich eliminacjach ogólnopolskiego konkursu.

Pisanie tradycyjnego dyktanda to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują: Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Małopolski Kurator Oświaty.

 

/SP1/

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a