Edukacja

Uczniowie starosądeckiego leśnika z uprawnieniami pilarza!

Opublikowano: 5 czerwca, 2024 o 6:32 am   /   przez   /   komentarze (0)

Uczniowie klasy  IV Zespołu Szkół w Starym Sączu, uczący się w zawodzie technik leśnik, w ramach praktycznej nauki zawodu uczestniczyli w kursie pilarza – operatora pilarki spalinowej, zorganizowanym przez  Nadleśnictwo Stary Sącz. 

Po wykładach teoretycznych, przyszła pora na ćwiczenia praktyczne. Podczas 14 dni spędzonych w  lesie, młodzież nabyła umiejętności obsługi i konserwacji pilarek spalinowych, ścinania i obalania drzew oraz ściągania drzew zawieszonych. Ostatniego dnia po zdaniu egzaminu otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu, potwierdzające zdobycie dodatkowych kwalifikacji.

Czwartoklasiści są bardzo zadowoleni z tej formy zajęć, która pozwoliła im nie tylko spojrzeć na gospodarkę leśną od praktycznej strony, ale przede wszystkim zdobyć uprawnienia przydatne w przyszłości na rynku pracy – mówi dyrektor szkoły Grzegorz Skalski. – Nabywane podczas kursu umiejętności ścinki, okrzesywania, manipulacji drewna oraz wiedza z zakresu BHP podczas wykonywania prac z zakresu użytkowania lasu są bardzo przydatne w pracy leśnika.  

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"