Edukacja

Uczniowie starosądeckiego liceum najlepsi z przedsiębiorczości!

Opublikowano: Luty 26, 2020 o 7:56 am   /   przez   /   komentarze (0)

18 lutego 2020 odbyła się uroczysta GALA PODSUMOWUJĄCA PROJEKT „WŁĄCZ MYŚLENIE. POSTAW NA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ” – VIII edycja. Podczas Gali dokonano podsumowania projektu w którym uczestniczyło 135 uczniów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe z Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. 

Wręczono nagrody w dwóch kategoriach: najlepszy uczestnik oraz najlepsza grupa w konkursie HEKATON.

W kategorii najlepszy uczestnik zwyciężył uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu Michał Majerski z klasy I d. Na trzecim miejscu uplasowała się także uczennica starosądeckiego liceum – Małgorzata Pach (kl.I d)

W kategorii najlepsza grupa w konkursie HEKATON zwyciężyła TAKŻE grupa reprezentująca Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu w składzie Michał Majerski, Jakub Kotas, Karol Grucela, Kacper Miechurski, Szymon Gruca

– Jakiś czas temu usłyszałam uwagę, że system edukacji działający w Polsce, wychowuje konsumentów. Myślę, że to spotkanie, a przede wszystkim laureaci projektu, to osoby, które sprzeciwiają się temu twierdzeniu. Projekt promuje osoby, które nie będą tylko konsumentami rynku, ale twórcami, kreatorami rzeczywistości gospodarczej w której wszyscy istniejemy i w przyszłości będziemy się rozwijać.Dziękuję i gratuluję – powiedziała wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka. 

Głównym założeniem projektu jest popularyzacja wiedzy biznesowej, kształtowanie przedsiębiorczej postawy wśród młodzieży szkół średnich oraz promocja lokalnych przedsiębiorstw. W wydarzeniu wziął również udział Prorektor ds. Nauki, Współpracy i Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu docent dr Marek Reichel oraz rektor Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University dr Dariusz Woźniak. 

fot. UM NS

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a