Edukacja
Uczniowie w krainie baśni Andersena czyli Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
Hans Christian Andersen jest postacią wyjątkowo bliską każdemu. Wszyscy – dorośli i dzieci – znają jego baśnie. Twórczość pisarza pobudza wyobraźnię kolejnych pokoleń i każdy nosi w sobie jakąś część jego świata.
W kwietniu 2015r. przypada 210 rocznica urodzin tego wybitnego duńskiego pisarza, a w sierpniu 160 rocznica jego śmierci. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół w Przysietnicy zorganizowany został Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „W krainie baśni Andersena” przygotowany przez Bibliotekę szkolną i nauczycieli klas 0 – III. Konkurs, mający na celu przybliżenie uczniom twórczości H. Ch. Andersena, promowanie aktywności plastycznej oraz umożliwienie prezentacji talentów uczniów z poszczególnych szkół, odbył się 17 kwietnia 2015r.
W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych w Barcicach, Gołkowicach, Gaboniu, Moszczenicy, Starym Sączu i Przysietnicy. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością: Pani Ewa Zielińska – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Starym Sączu, Pani Barbara Porębska – Dyrektor ZOAFS w Starym Sączu, Pan Kazimierz Ptaśnik – Sołtys Przysietnicy, Pani Izabela Radomska – przedstawicielka Rady Rodziców w Zespole Szkół w Przysietnicy oraz Opiekunowie i Rodzice uczestników konkursu. Jako gospodarze w konkursie uczestniczyli: Pan Aleksander Łukasik – Dyrektor Zespołu Szkół w Przysietnicy i Pani Anna Golonka – Wicedyrektor Zespołu Szkół.
Po powitaniu Gości krótki występ zaprezentowały klasy IIIa i IIIb ze Szkoły Podstawowej w Przysietnicy pod opieką pani Krystyny Koszyk i Małgorzaty Śmierciak, w którym przybliżyły zgromadzonym postać baśniopisarza.
Każdą szkołę mogło reprezentować w konkursie troje uczniów. Uczestnicy konkursu wykonywali ilustrację do wybranej baśni Andersena, posługując się pastelami olejnymi, na kartce w formacie A3, w wyznaczonym czasie. Dzieci tworzyły swoje rysunki na miejscu – każdy uczeń miał swoje stanowisko pracy. Jurorzy i goście mogli śledzić jak powstają bajecznie kolorowe dzieła. I nikt nie mógł mieć wątpliwości, czy praca została wykonana samodzielnie.
Artystyczne zmagania oceniała niezależna Komisja Konkursowa w składzie: pani Anna Zając-Bieńkowska z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu, pani Ewelina Wiśniewska z Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu, pan Ignacy Kurowski – artysta plastyk. Wybrać najlepszą pracę nie było łatwo, toteż po trudnych obradach Jury zadecydowało przyznać miejsca równorzędne:
I miejsce – Justyna Barnach ze Szkoły Podstawowej w Barcicach
II miejsce – Aleksander Migacz ze Szkoły Podstawowej w Starym Sączu i Karolina Pierzga ze Szkoły Podstawowej w Barcicach
III miejsce – Kacper Król ze Szkoły Podstawowej w Gaboniu i Paulina Jagieła ze Szkoły Podstawowej w Gołkowicach
Wyróżnienia otrzymali:
- Maria Mikulec ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy
- Wiktora Al-Sheikh Taha ze Szkoły Podstawowej w Przysietnicy,
- Wiktoria Kurzeja z ze Szkoły Podstawowej w Gaboniu,
- Julia Dudek ze Szkoły Podstawowej w Przysietnicy
- Paulina Garwol ze Szkoły Podstawowej w Starym Sączu
Wszyscy uczestnicy konkursu obok dyplomów dostali kolorowe kubki z niespodzianką, wyróżnieni i laureaci ponadto otrzymali albumy i książki. Organizatorzy dziękują wszystkim Gościom i Uczniom za udział w konkursie! A nowatorska formuła konkursu, gdzie uczestnicy tworzą swoje dzieła na miejscu – tak jak wspomniał Pan Dyrektor – będzie kontynuowana.
oprac. Renata Jachimczak/ Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Przysietnicy
Żeby Polska była Polską……Przedszkolaki dla Niepodległej
„Szkoła do hymnu” 2024 – zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego
6 wypadków, 32 kolizje, 6 osób rannych i 8 nietrzeźwych kierowców. Policja podsumowała długi weekend
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm