Edukacja, Z ostatniej chwili

Uczniowska Strefa Relaksu w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu

Opublikowano: 29 kwietnia, 2021 o 10:48 am   /   przez   /   komentarze (0)

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu mają wreszcie swoją Strefę Relaksu. Czeka na nich specjalna przestrzeń, gdzie mogą odpocząć między zajęciami, zjeść posiłek, zagrać w bilard lub piłkarzyki, naładować urządzenia elektroniczne oraz samodzielnie lub wspólnie się pouczyć. Strefa została stworzona dzięki owocnej współpracy szkoły z firmą Pufy.pl która ufundowała wygodne siedziska. Z kolei bilard i piłkarzyki przekazała Fundacja Rozwoju Sądecczyzny pani Anny Majdy.

Jestem przekonany, że strefa relaksu będzie strzałem w dziesiątkę -mówi dyrektor placówki Krzysztof Szewczyk – idea utworzenia takiego miejsca świetnie wpisuje się trendy i obecną trudną sytuację. Funkcjonowanie tej strefy zwiększy komfort nauki, zapewni odpowiednie miejsce do pracy grupowej i będzie sprzyjać integracji.

Starosądeckie liceum udowadnia, że szkoła nie musi być miejscem, do którego uczniowie przychodzą wyłącznie w celu spełnienia obowiązku edukacyjnego. Młodość jest pięknym czasem beztroski, nawiązywania przyjaźni, pierwszych miłości. To w szkole rozgrywa się większa część życia młodego człowieka i to szkoła jest scenografią wspomnień, które potem nosimy w sobie przez całe życie. I chociaż dzisiaj szkolne korytarze stoją puste to już wkrótce zapełnią się młodzieżą, której taka strefa relaksu będzie niezwykle potrzebna.

Jesteśmy przekonani, że taki powrót do szkoły zachwyci każdego. Już wiemy, że strefa relaksu będzie się rozwijać. W planach są nawet leżaki na zewnątrz.

To nie jedyna nowość w starosądeckim liceum. Od września w szkole działać będzie Akademia Talentów Powiatu Nowosądeckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Uczennice liceum będą mogły się szkolić pod czujnym okiem najlepszych trenerów m.in pana Janusza Pasiuta i będą stanowić drużynę ligową.

Dodatkowo szkoła rekrutuje do 4 klas. Znajdziecie tam takie innowacje jak: klasa psychologiczno-pedagogiczna, klasa medyczna, klasa prawnicza i klasa akademicka. Więcej informacji na stronie: http://www.lo.stary-sacz.iap.pl/

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n

Winieta-2012a