Edukacja

W „Dwójce” powstał zespół taneczny PETRUS! Liczą na Wasze wsparcie!

Opublikowano: Maj 19, 2019 o 7:26 am   /   przez   /   komentarze (0)

Mają po kilka lat, taniec to ich ogromna pasja, a zaangażowanie, jakie wkładają w zajęcia pozwala wierzyć, że osiągną sukces. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu powstał nowy zespół taneczny PETRUS, którego założycielką jest nauczycielka Anna Kozik. Próbkę swoich możliwości i ogromnej pasji młodzi tancerze pokazali między innymi w zjawiskowym „Polonezie” z okazji 3-Maja. Teraz młodzi tancerze marzą o strojach. 

W październiku 2018 roku zebrała się dwudziesto osobowa grupa młodych tancerzy, która podczas regularnych spotkań ćwiczy układy choreograficzne przygotowane przez opiekuna i założyciela zespołu panią Annę Kozik. Każda próba jest bardzo wyczekiwana ponieważ niesie za sobą wiele radości i dobrego humoru.

Na wiosnę cała społeczność szkolna zastanawiała się i zapisywała swoje propozycje dotyczące nazwy zespołu tanecznego.  W magicznej skrzynce zebrało się ponad 100 propozycji. Powołana komisja wybrała nazwę, a pomysłodawców- uczniów klasy 3c gimnazjum z wychowawcą panią Małgorzatą Maśko nagrodziła. Zespół taneczny, który zatańczy do każdego rodzaju gatunku muzyki  nosi nazwę PETRUS.

Zespól PETRUS ma już za sobą dwa wystąpienia publiczne. Pierwszy układ taneczny w stylu kowbojskim przygotował i zaprezentował z okazji Dnia Babci i Dziadka. Drugi taniec Polonez z okazji 3 maja- debiut przed społecznością szkolną. Aktualnie zespół przygotowuje i ćwiczy z okazji Dnia Rodziny mix muzyczny i taneczny, którym motywem przewodnim będzie Samba. Kolejny występ będzie dla przedszkolaków.

Zespół zatańczy również z nowym układem do utworu muzycznego Piotra Czajkowskiego ,, Taniec  Cukrowej Wróżki”, który będzie elementem w przedstawieniu pt: ,,Balladyna” Juliusza Słowackiego, przygotowywany przez zespół teatralny Nim Nul pod opieka pani Zofii Trzcińskiej.

Taniec daje możliwość wszechstronnego rozwoju, kształtuje poczucie rytmu, pozwala lepiej poczuć możliwości swojego ciała oraz poprawia koordynację ruchową, a także sprzyja integracji uczestników, daje przyjemność i radość ze wspólnego ruchu .

Teraz zespół marzy o profesjonalnych strojach. Jeżeli ktokolwiek czuje potrzebę, by wspomóc młodych tancerzy, może to zrobić wpłacając symboliczną złotówkę na konto Rady Rodziców przy „Dwójce” z dopiskiem PETRUS. Nr konta 81 8816 0001 3001 0009 1314 0001

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a