Edukacja

W Hufcu Pracy mają pomysł na siebie

Opublikowano: 9 lipca, 2015 o 6:25 am   /   przez   /   komentarze (0)

W dniu 30 czerwca zakończone zostały kwalifikacyjne kursy zawodowe, realizowane w ramach projektu Gwarancje dla Młodzieży – „Pomysł na siebie” Grupa B w 6 – 34 Hufcu Pracy w Starym Sączu.

Działania podjęte zostały w związku z realizacją Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych (Youth Employment Initiative, YEI). Projekt „Pomysł na siebie” skierowany jest do młodzieży w wieku między szesnastym, a osiemnastym rokiem życia, która ukończyła szkołę gimnazjalną, jednak nie kontynuuje dalszej nauki. Udział w przedsięwzięciu jest szansą dla młodych ludzi na zdobycie wykształcenia oraz kwalifikacji niezbędnych w podjęciu pracy. W 6 – 34 Hufcu Pracy Stary Sącz kursy zawodowe przeprowadzone zostały w kwalifikacjach fryzjer oraz mechanik pojazdów samochodowych. Wybór profilu zawodowego odbył się zarówno na podstawie zgłaszanego przez młodzież zapotrzebowania, predyspozycji określonych przez specjalistów tj. doradców zawodowych, jak i lokalnych potrzeb rynku.

Zajęcia odbywały się w oparciu o program nauczania uwzględniający podstawę programową kształcenia w wybranych kwalifikacjach. Beneficjenci kształcili się u współpracujących z jednostką pracodawców tj. w zakładzie „TECHLAND” w Starym Sączu oraz zakładzie fryzjerskim „BOŻENA” w Nowym Sączu. W najbliższym czasie podopiecznych czekają jeszcze egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, które umożliwią im uzyskanie stosownych uprawnień.

Przechwytywanie

Tekst – Anna Jarzębiak,
Zdjęcia – Paweł Pociecha

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"