Edukacja, Z ostatniej chwili

W Maszkowicach powstanie sala gimnastyczna

Opublikowano: Sierpień 10, 2018 o 7:40 am   /   przez   /   komentarze (3)

Trwają prace projektowe związane z planowaną rozbudową budynku Szkoły Podstawowej w Maszkowicach. W wyniku reformy systemu oświaty i powrotu do 8-klasowych szkół podstawowych szkoła w Maszkowicach stanie się czwartą pod względem liczebności szkołą w gminie Łącko. Obecne warunki lokalowe tej szkoły są trudne stąd decyzja o konieczności jej rozbudowy. Projektanci realizujący na zlecenie gminy zamówienie przedstawili do uzgodnień koncepcję projektową.

Program funkcjonalno-użytkowy obiektu obejmuje:

– salę gimnastyczną z boiskami sportowymi do gry w siatkówkę i koszykówkę z areną  sportowa o wymiarach 14,45 ( 13,35) x 24,35 m.,

– trzy sale lekcyjne o powierzchni ok. 33 m2 każda,

– dwa zespoły szatniowo – sanitarne dla zawodników

– pokój i pomieszczenie sanitarne dla nauczyciela,

– łazienkę dla niepełnosprawnych,

– pomieszczenia magazynowe sprzętu sportowego i innych elementów wyposażenia,

– pomieszczenia techniczne

– hall wejściowy oraz niezbędną powierzchnię komunikacyjną,

Przedłożona do uzgodnień koncepcja projektowa rozbudowy obiektu uzyskała już pozytywną akceptację dyrektora SP w Maszkowicach.

Zawarta umowa przewiduje, że projektant do końca listopada br. złoży kompletną dokumentację projektową niezbędną do uzyskania pozwolenia na budowę obiektu. Władze gminy od dłuższego czasu czynią starania o wsparcie tej inwestycji środkami zewnętrznymi i wiele wskazuje na bardzo realną szansę ich pozyskania w przyszłym roku.

Warto również w tym miejscu dodać, że od nadchodzącego roku szkolnego grupa uczniów romskich ucząca się ww. szkole będzie realizować naukę w oddziale integracyjnym a więc łączącym uczniów z różnych roczników, którzy po przebadaniu przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną uzyskali stosowne zaświadczenie pozwalające uczęszczać do takiej klasy. Pozwoli im to realizować program z obniżonymi wymaganiami. W pozostałych oddziałach klasowych to rozwiązanie powinno usprawnić przebieg lekcji a nauczyciel będzie miał szansę bardziej skupić się na realizacji zagadnień przewidzianych podstawą programową bez ciągłego zwalniania tempa pracy pod kątem uczniów z ograniczonymi możliwościami a ze stratą dla reszty zespołu klasowego.

Komentarze

Komentarze (3)

  • Sierpień 10, 2018 o 10:35 am Anonim

    Wybory zrobimy wszystko dla naszych wyborcòw .

  • Sierpień 10, 2018 o 4:46 pm obserwator

    Niech zmienią ordynację tak, żeby odbywały się co dwa lata. Ale by było cisnienie. Brakłoby pomysłów na inwestycje

  • Sierpień 11, 2018 o 11:08 am Anonim

    On nie odpuści 12 tys to obieca giewont otynkować.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a