Edukacja, Z ostatniej chwili

W Starym Sączu „głos ma młodzież”

Opublikowano: Czerwiec 8, 2018 o 7:10 am   /   przez   /   komentarze (0)

We wtorek 5 czerwca w starosądeckim „Sokole” odbyła się kolejna debata „Głos ma młodzież”. W panelu dyskusyjnym z uczniami uczestniczyli: przewodniczący Rady Miejskiej Ewa Zielińska i Andrzej Stawiarski, burmistrz Jacek Lelek i dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II ks. Mariusz Żaba.

Debata dotyczyła dwóch zagadnień – pytań: Strefa aktywności gospodarczej  motorem napędowym naszej gminy?, Gmina Stary Sącz atrakcyjnym ośrodkiem wypoczynku, rekreacji, pielgrzymowania?. Uczniowie szkół w Gminie Stary Sącz posłużyli się przy konstruowaniu swoich prac obiektywnymi ankietami, których wyniki prezentowali na ekranie. Można było zatem pokusić się o konkluzję, że w ocenie mieszkańców w obu przypadkach „jest dobrze” i odpowiedzieć na te pytania pozytywnie. Zadawane pytania, dyskusja i sugestie nie odbiegały poziomem od dyskursu dorosłych gremiów. Debatę prowadziła Beata Skoczeń, nauczycielka ze Szkoły w Gołkowicach, która od początku organizuje te spotkania.

Nagrody za najlepsze prace – tablety ufundowane przez Burmistrza Starego Sącza i słuchawki bezprzewodowe powędrowały do uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Ks. Prof. Tischnera w Starym Sączu: Katarzyny Warzechy, Anny Olejarz, Faustyny Wiatr i Kamili Kałuzińskiej oraz Izabeli Jasińskiej ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Świebodzkiego w Barcicach i Piotra Paduli ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

I miejsce za prace nt. Strefy Aktywności Gospodarczej otrzymały: Katarzyna Rejowska i Kornelia Panajew ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a