Edukacja

W Szkole Podstawowej w Barcicach „królowała” matematyka

Opublikowano: Czerwiec 5, 2019 o 7:25 am   /   przez   /   komentarze (0)

W dniu 29.05.2019 r. odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Matematycznego „Potyczki z Królową Nauk” dla uczniów klas IV-VIII. Po zeszłorocznym zwycięstwie uczniów z Barcic, tegorocznym organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Franciszka Świebockiego w Barcicach.
W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny z 7 szkół z terenu Gminy Stary Sącz.

Konkurs był dwuetapowy. W etapie pierwszym drużyny rozwiązywały test on line.

Na rozwiązanie testu przewidziany był czas 30 minut wykorzystany przez 2 drużyny do ostatniej sekundy. Po krótkiej przerwie zawodnicy  przystąpili do zmagań w 2 etapie konkursu.

Drugi etap polegał na licytacji zadań.  Etap ten wzbudził najwięcej emocji. Prowadzona w formie licytacji zadań konkursowych gra wyzwoliła w drużynach ducha rywalizacji. Drużyny za rozwiązany  test on line otrzymały cukierki,  wykorzystały je  podczas licytacji. Drużyna, która wygrała licytację rozwiązywała wylosowane przez komputer zadanie. Po odpowiedzi następowała jej weryfikacja. Co 5 zadań do puli punktów,  o które grała drużyna komisja dokładała po 5 cukierków. Walka  trwała więc do samego końca.

Tegorocznymi zwycięzcami została drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy. II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, III miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Świebockiego w Barcicach.

Pozostałe drużyny godnie reprezentowały: Szkołę Podstawową im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu, Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Gołkowicach, Szkołę Podstawowej im. świętej Kingi w Popowicach, Szkołę Podstawową nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnej edycji konkursu.

 

 

 

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a