Edukacja

Wakacje to dobry czas na remonty szkół

Opublikowano: 27 lipca, 2020 o 8:41 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wakacje to dla dyrektorów szkół czas remontów. Prace trwają także w placówkach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. To nie tylko bieżące naprawy i konserwacje, ale również malowanie pomieszczeń, wymiana płytek, remont toalet czy renowacja terenów zielonych.

Inwestujemy, aby podnieść komfort nauki i pracy uczniów i nauczycieli – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Nasze szkoły są bardzo dobrze wyposażone w pomoce naukowe i nowoczesny sprzęt niezbędny w obecnych czasach do zdobywania i pogłębiania wiedzy. Uczniowie trafiają pod skrzydła dobrze przygotowanych nauczycieli. Jako Zarząd Powiatu dbamy o to, aby budynki były regularnie remontowane. Kładziemy również duży nacisk na łączenie nauki z aktywnością fizyczną. Stąd budowa kolejnych boisk sportowych przy naszych placówkach. W planach jest także budowa hali sportowej ze strzelnicą w Marcinkowicach. Chcemy, aby młodzi ludzie mieli dostęp do szkół, które pozwolą im bez problemu odnaleźć się na rynku pracy. Nadal jeszcze mogą aplikować do naszych placówek.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy Zdroju prace pochłoną ponad 100 tysięcy złotych. Zostało już pomalowanych osiem sal lekcyjnych, niebawem rozpocznie się odwadnianie placu apelowego, naprawa murków zewnętrznych, schodów przy sali gimnastycznej i podjazdów dla osób niepełnosprawnych. Trwa wymiana płytek na terenie jednego z pięter budynku szkoły.

Wszystko przebiega zgodnie z planem – mówi Maria Aleksander-Pisz dyrektor krynickiego ZSP. – Powinniśmy zakończyć prace do 20 sierpnia, tak aby młodzież mogła rozpocząć nowy rok w wyremontowanych i odnowionych klasach.

W Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu zaplanowano na okres letni malowanie trzech sal lekcyjnych i renowację terenów zielonych. Wcześniej wyremontowano już sekretariat, pokój nauczycielskim, gabinet dyrektora i toalety.

Uczniowie Zespołu Szkół w Marcinkowicach, którzy wrócą do szkoły we wrześniu na pewno zauważą odświeżone i pomalowane korytarze. W planach jest również modernizacja podwórka – wymiana nawierzchni asfaltowej na kostkę brukową (120 tysięcy złotych) oraz rozpoczęcie budowy pełnowymiarowej hali sportowej ze strzelnicą.

Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie zaplanowała m.in. remont węzłów sanitarnych w budynku, w którym odbywają się warsztaty dla uczniów. W planach jest też rozpoczęcie budowy boiska.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej trwają prace przy budowie ogrodzenia i trybun, a w planach na ten rok jest remont budynku kotłowni i garaży.

Uczniów korzystających z Internatu Międzyszkolnego na pewno ucieszy wykonanie łazienek w pokojach. Teren wokół budynku Internatu ma również zostać doświetlony, a wszystko to za 475 tysięcy złotych.

Wszystkie zaplanowane na ten rok inwestycje w placówkach oświatowych przekroczą kwotę 1,3 miliona złotych.

Zdjęcia zrobione na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"