Edukacja

Wakacje z biblioteką w Gołkowicach

Opublikowano: Sierpień 10, 2019 o 3:27 am   /   przez   /   komentarze (0)

Biblioteka w Gołkowicach zorganizowała dla dzieci zajęcia w okresie wakacyjnym. Uczestnicy przychodzili na spotkania codziennie od poniedziałku do piątku od 8 do 26 lipca 2019 r. Zajęcia odbywały się w godzinach 10:00—12:00. Na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji. Głównym tematem naszych spotkań była tematyka zaczerpnięta z książki: „Nela i skarb Karaibów”, którą uczestnicy czytali we fragmentach. Były też poszukiwania skarbu na mapie dołączonej do książki.

Zainteresowaniem cieszyły się takie zabawy jak: „żywe kółko i krzyżyk” czy „kalambury”. Nie zabrakło żartów „Świerszczyka”, zagadek, quizów i łamigłówek. Dzieci grały w gry planszowe, zręcznościowe i inne: „Chłopska szkoła biznesu”, „Postaw na milion”, „Memo karty pamięci”, „Zgadnij kto to?”, „Magiczne mozaiki”, „Pędzące żółwie”, „Mistakos”, „Wielka podróż po Polsce”, „50 gier dla całej rodziny”, „Quiz”, „Twister”, „Scrabble” były też „Puzzle”.

Duże emocje wzbudziły warsztaty malarskie przed biblioteką. Uczestnicy mieli okazję wykazać się w pracy twórczej indywidualnej lub grupowej. Powstały obrazy na dużych formatach. Tematyka pierwszych warsztatów dotyczyła Karaibów, natomiast na drugich warsztatach dzieci malowały własne marzenia. Część z nich można obejrzeć na wystawce przygotowanej przy stanowiskach komputerowych. Pozostałe są dostępne w bibliotece dla zainteresowanych.

Dzieci i młodzież poznały też technikę tworzenia domków z zapałek i kreatywnych obiektów. Zobaczyły wystawkę prac przedstawiających architekturę zapałczaną stworzoną przez różne osoby zajmujące się tą techniką. Kolejną atrakcją było tworzenie prac przestrzennych z masy solnej i malowanie gotowych przedmiotów farbami. W technice papieroplastyki dzieci wykonywały prace 3D. Powstały karaibskie ryby oraz rekiny, a także kartka 3D z wakacji przedstawiająca nadmorskie restauracje i kawiarenki.

Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję na otwarcie „Kreatywnego pudła wyobraźni”. Odkryli jego zawartość, a także zawartość własnej wyobraźni. Brali udział w kalamburach. Natomiast podczas dyskusji na poważne tematy dowiedzieli się jak dbać o środowisko i przyrodę nawet gdy jest się na wyjeździe wakacyjnym czy krótkiej wycieczce. Podawali własne pomysły jak dbać o naszą wspólną planetę i o naszą najbliższą okolicę.

Były też ćwiczenia warsztatowe: „Czym chata bogata” na których wszyscy zebrani poznali preferencje związane z ulubionymi zabawami uczestników i sposobem przyjmowaniem gości. Odkrywczym zajęciem było też stworzenie na papierze ulubionych dań naszej młodzieży. Popisowych dań było wiele.

W kąciku dla najmłodszych znajdującym się w bibliotece zorganizowano na czas wakacji „mini Karaiby”, na których dzieci mogą spokojnie poczytać swoje ulubione książki na wygodnych pufach. Jest tam wystawka przygotowana z prac plastycznych powstałych podczas zająć wakacyjnych. Zapraszamy wszystkich czytelników do końca wakacji na „Karaiby” w bibliotece.

Nasze wakacyjne zabawy dobiegły końca, na kolejne zapraszamy za rok.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a