Edukacja, Z ostatniej chwili

Podczas wakacji sądecką komendę odwiedziło 420 dzieci

Opublikowano: Wrzesień 11, 2017 o 7:32 am   /   przez   /   komentarze (0)

Tegoroczne „Bezpieczne Wakacje” zainaugurowało z policjantami ponad 600 młodych osób zgromadzonych na sądeckim rynku, a 420 dzieci spotkało się ze stróżami prawa podczas wakacyjnych Dni Otwartych sądeckiej komendy. Najmłodsi przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, a zwiedzając budynek przy ul. Grottgera 50 zapoznali się z codzienną służbą policjantów.

Festyn na płycie rynku, który odbył się 24 czerwca z udziałem sądeckich policjantów, zainaugurował „Bezpieczne Wakacje 2017”.  Okazją do spotkania ze stróżami prawa były także Dni Otwarte sądeckiej komendy. Podczas czterech dni w lipcu i sierpniu, 420 dzieci wraz z opiekunami obejrzało część pomieszczeń, w których na co dzień pracują funkcjonariusze, a które nie są dostępne dla interesantów.

Z policjantkami Wydziału Prewencji dzieci rozmawiały m.in. o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Na prelekcji prowadzonej przez funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego przypomniały sobie natomiast zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni. Młodzi słuchacze z ciekawością przyglądali się metodom pracy zaprezentowanym przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego. Wiele emocji wywołały sposoby zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Każdy uczestnik odbił swoje linie papilarne na dyplomie, który potem mógł zabrać na pamiątkę niecodziennej wizyty w komendzie policji.

Na strzelnicy dzieci zobaczyły gdzie i w jaki sposób policjanci trenują swoje umiejętności, na stanowisku kierowania poznały rodzaje interwencji, a w policyjnych garażach obejrzały radiowozy i motocykle używane przez funkcjonariuszy na służbie.

Dni Otwarte organizowane w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” wpisują się w działalność profilaktyczno-edukacyjną Policji. Są doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom, w jaki sposób należy korzystać ze wszelkich uciech lata, a także do przestrzegania przed zagrożeniami na drogach, w sieci, nad wodą i w wodzie, które czyhają na najmłodszych zwłaszcza w okresie odpoczynku od nauki.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a