Edukacja, Z ostatniej chwili

Wampiriada w sądeckiej PWSZ. Tam poleje się krew!

Opublikowano: Styczeń 12, 2018 o 7:28 am   /   przez   /   komentarze (0)

Studenci Instytutu Zdrowia PWSZ w Nowym Sączu organizują niezwykłe wydarzenie charytatywne pt. „Wampiriada”, która odbędzie się 25 stycznia 2018 r. w Instytucie Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu.

Celem niniejszej akcji jest pozyskanie potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz  zachęcenie mieszkańców powiatu nowosądeckiego do honorowego oddania krwi.

W tym roku wydarzenie to jest szczególne ze względu na to, że do wskazanej akcji włączyło się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Fundacja DKMS Polska, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

            Krew i szpik kostny są to bezcenne materiały, które nie możemy wytworzyć w laboratorium. Jedynym sposobem ich pozyskania jest możliwość pobrania ich od żywego dawcy. Niestety w ciągu ostatnich lat widoczne jest mniejsze zainteresowanie krwiodawstwem. Również intensywny wzrost zachorowania na białaczkę spowodował, że zwiększyło się zapotrzebowanie na niespokrewnionych dawców szpiku kostnego. Należy podkreślić, że dla wielu pacjentów przeszczep szpiku jest ostatnią szansą w walce z tą ciężką chorobą.

            W ramach organizowanej akcji zaplanowano dodatkowo wykłady z ekspertami z dziedziny transplantologii.

O szczegółach akcji już wkrótce.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a